Akıllı TelefonlarApple

iPhone 13 Serisi Kamerasıyla Düşük Işıkta Şov Yapacak

Akıllı telefon üreticileri, bir sonraki modelleri için hazırlıklarını yapmaya devam ediyorlar. 2021 yılı, teknoloji bakımından oldukça hızlı başladı. Zira pek çok üretici, yeni donanımlara sahip amiral gemilerini tanıtarak sahiplerine kavuşturmaya başladılar bile. Ancak her yıl olduğu gibi, çoğu kişinin gözü kulağı yine Apple’ın bir sonraki modellerine çevrildi. Merak etmeyin. Bir sonraki iPhone 13 serisi de sık sık gün yüzüne çıkmaya başladı.

iPhone 13 serisi kamera konusunda iddialı olacak

Geçtiğimiz haftalardan beri iPhone 13 serisi ile ilgili pek çok sızıntı, haberlerimize konu oluyor. Bazı kaynaklar bu telefonların çentiksiz olarak geleceğini söylerken, bazıları ise tasarımın iPhone 12 serisinden farksız olacağını söylüyor. Bu tip söylemleri lansman tarihine kadar duymaya devam edeceğiz. Ancak kamera konusunda şimdiden size bazı müjdeleri verebiliriz. Zira Apple, iPhone 13 modelleriyle birlikte lensleri çok daha güçlü hale getirecek.

Barclays analistlerinden Blayne Curtis ve Thomas O’Malley, bugün yaptığı açıklamalar ile yeni iPhone 13’lerin iPhone 12’ye nispeten çok daha iyi kameralar ile geleceğini iddia ettiler. Her iki tanınmış isme göre iPhone 13 modelinde, f/1.8 ve f/2.4 diyafram açıklığına sahip ultra geniş açılı kameralara yer verilecek.

Daha önce buna benzer bir iddia, yine tanınmış analistlerden Ming-Chi Kuo tarafından ortaya atılmıştı. Kuo, geçtiğimiz yılın Kasım ayında iPhone’nun bir sonraki Pro modelinde, ultra  geniş açılı kameralara yer verileceğini öne sürdü. Bu iddiaları göz önüne aldığımızda tüm kaynaklar, iPhone 13’lerin ultra geniş açılı kameralar ile geleceğine hemfikirler. Ancak tüm modellerin bu lenslere sahip olup olmayacağı henüz tam olarak kesinleşmiş değil. Yani bu yüksek çözünürlüklü lensler, yalnızca Pro modellere de özgü olabilir. Bunu zamanla daha iyi anlayacağız.

iPhone 13 serisi

Daha geniş diyafram, daha net fotoğraflar

Daha geniş bir diyafram, normal olarak lensin içinden daha fazla ışık geçmesine izin verecektir. Bu durumda da ultra geniş açıya sahip kameralarınız, düşük ışıkta bile harika çekimler yapmanıza olanak tanıyacak.

Barclays’e göre iPhone 13 Pro, iPhone 12 Pro Max’te bulunan gelişmiş telefota lense de sahip olacak. Ek olarak Apple bu lensi tedarik etmek için, Cirrus Logic şirketiyle irtibat içerisinde olacak.

Bakalım yeni iPhone’lar bizlere başka ne gibi yenilikler sunacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu