Akıllı TelefonlarApple

iPhone 13’ün Ekran Tasarımı Canlı Görselde Sızdırıldı

Apple'ın iPhone 13 modeline ait yeni görüntüler ortaya çıktı. Daha küçük çentik ile geleceği kesinleşti...

iPhone 13 serisi hakkında sızıntılar gelmeye devam ediyor. Bu yılın sonlarına doğru resmiyet kazanacak cihazlar, ekran konusunda da büyük gelişmelere öncülük edecek. İşte yeni ortaya çıkan yeni sızıntılar;

iPhone 13 Tasarımı Hakkında Yeni Detaylar

Bazı kaynaklar Apple’ın yeni telefonuna ait canlı ekran filmini ortaya çıkardı. iPhone 13 serisinin ekranı hakkında bilgi sunan bu görüntüler, çentik konusunda da büyük gelişmelerin olacağını gösteriyor. Zira daha öncede bunun gibi pek çok sızıntı gün yüzüne çıkmıştı. Hatta çeşitli render görüntüleri de çentiğin küçüleceği hakkında iddiaları destekliyordu.

iPhone 13
iPhone 13 ekran koruyucusu

Apple, 2017’den bu yana FaceID bileşenini hiç değişmedi. iPhone X’den bu yana devam eden bu serüven, görünüşe bakılırsa yeni iPhone’larda da değişikliğe uğramayacak. Ancak kaba gözüken çentiğin boyutu biraz daha küçülecek.

2022 Model iPhone’larda Çentik Kalkabilir

Analistlere göre Apple, 2022 yılında piyasaya süreceği iPhone’larında çentiği tamamen ortadan kaldırabilir. Bunun yerine ise Android telefonlarda görmeye aşina olduğumuz delikli ekran tasarımına yer vereceği iddia ediliyor. Örneğin Galaxy S21 serisi ya da Xiaomi Mi 11 serisi gibi ekranın üzerine entegre edilen deliklerle gelebilir.

Öte yandan 2023 model iPhone’lar da ise, ekran altı parmak izi tarayıcıya yer verileceği söylentiler arasında. Zira alınan patentler ve birçok sızıntı da, bunu açıkça gösteriyor.

iPhone 13 serisine dönecek olursak şirket, ekran boyutlarını yine iPhone 12 serisindeki gibi sabit tutacak. 5.4, 6.1 ve 6.7 inç boyutlar bir sonraki iPhone’larda da karşımıza çıkacak. Ekran olarak da çentik tasarımı yine devam edecek. Yukarıdaki cam koruyucusundan da göreceğiniz üzere bu yıl tanıtılacak iPhone’lar, daha küçük çentikler ile kullanıcı karşısına geçecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu