iPhone

iPhone Gizlilik Ayrıntılarını Görme! Hangi Uygulama Nelere Erişiyor?

Dünyanın en güveli işletim sistemi olarak lanse edilen iOS'da uygulamaların eriştiği veriler nasıl görülür? İşte iPhone gizlilik ayrıntıları!

En güvenli işletim sistemi olarak lanse edilen ve Android’e göre çok daha kapalı bir işletim sistemi olan iOS, iPhone kullanıcılarının da en önemli kozu. Stabiliteden güvenliğe birçok alanda oldukça başarılı olan iOS’li iPhone’lar, uzun yıllar kullanıcıların yanında oluyor; ancak son zamanlarda artan uygulama sayısı birçoğumuzun kafasını karıştırıyor. WhatsApp‘ın yeni gizlilik politikası da üçüncü parti uygulamalara güvenmemiz gerektiğini bir kez daha hatırlattı. Peki gizlilik ve güvenlik konusunda bu kadar başarılı olan iPhone’da ipleri nasıl elimize alırız? İşte iPhone gizlilik ayrıntılarını görme!

iPhone Gizlilik Ayrıntıları

iPhone GizlilikTemel olarak çok basit olan iPhone gizlilik ayrıntılarını görme işlemi, App Store üzerinden gerçekleştiriliyor. iOS tabanlı akıllı cihazların uygulama mağazası olan App Store, milyonlarca uygulamaya da ev sahipliği yapıyor. Gizlilik tarafındaki sorumuzun cevabını alabilmek içinse herhangi bir uygulamanın mağaza sayfasına girmemiz gerekiyor. Bu kısımda sayfanın aşağısına inmek ve “Uygulama Gizliliği” bölümünü bulmak bizler için yeterli oluyor.

iphone app store tap see details

Başlık altında uygulamanın hangi bilgilere neden ulaştığı kısa bir şekilde yer alıyor. Eğer bu bölümü daha detaylı bir şekilde okumak isterseniz başlığın hemen sağında yer alan “Detayları Gör” butonuna tıklayabilirsiniz. Bu bölüm daha detaylı ve net bir şekilde uygulamanın hangi verilere erişebildiğini gösterecek. Sonrasında uygulamayı yükleyip yüklememekse size kalmış…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu