AppleGüncel Haberler

iPhone Ödüllü Fotoğraf Yarışması Başladı! Bu Da Mı Paralı?

Apple kullanıcılarının dikkatine! Her yıl düzenli olarak yapılan ödüllü iPhone fotoğraf yarışması başladı. Cihazlarına güvenen gelsin…

Bildiğiniz üzere  Apple, her sene düzenlediği fotoğrafçılık yarışmasını bu yılda başlattı. Yarışmanın başvuru tarihi 31 Mart 2021’e kadar geçerli olacaktır.  ABD’li üretici Apple, tıpkı diğer ürünlerindeki gibi bu yarışmaya bile ücret koymayı eksik etmiyor. Tabii bu duruma da çok şaşırmamak gerek. Her neyse biz konumuza dönelim. Apple’ın düzenleyeceği bu yarışmada tüm fotoğraflar,  iPhone ve iPad gibi cihazlar ile çekilmek zorunda. Aksi taktirde sunmuş olduğunuz fotoğrafın bir önemi kalmaz ve geçersiz kılınır.

Ancak bu yarışmada çok hoşunuza gidecek bir şeye izin verilecek. Çekmiş olduğunuz iddialı fotoğrafları, Photoshop vb. gibi düzenleyici uygulamalar ile ayarlayabileceksiniz. Zira kamera performansı ve Photoshop ustalığı iyi olan yarışmacılar, hiç şüphesiz kıyasıya sürecek olan bu rekabette zirveye oynayacaktır.

Ücretli olarak katılımcı alınacak olan bu yarışmaya, 5,5 dolar karşılığında başvurabileceksiniz. Peki bu para, kaç fotoğraf için geçerli olacak? Apple 2021’deki ödüllü yarışmasına katılacak olan kişilere en az 20 fotoğraf sunması için olanak tanıyacak. Daha sonra yetkililer, sizlerin sunmuş olduğu bu görsellerden hoşuna gidenlerden birkaç tane seçecek. Son aşamada ise fotoğrafınız iyi bir kalitedeyse eğer, Apple’ın altın galerisi olarak tanınan IPPAWARDS galerisinde sergilenmeye hak kazanacak.

Sizlerde fotoğrafçılığınıza güveniyorsanız, Apple’ın yalnızca 5.5 dolar karşılığında sunmuş olduğu bu ödüllü yarışmasına katılabilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu