Akıllı TelefonlarApple

iPhone SE 3 Resmen Geliyor! SE 2’den İstediğini Alamayanlar Buraya

Apple'ın bir sonraki bütçe dostu telefonu iPhone SE 3, özellikleri ile eski iPhone SE 2'yi unutturacak

Apple, geçtiğimiz yıl kullanıcının karşısına bütçe dostu iPhone SE 2 modeli ile çıktı. iPhone 11’i almaya gücü yetmeyen kullanıcılar, benzer özelliklere sahip bu telefona yöneldiler. Zira cihaz, performans olarak beklenen her şeyi fazlasıyla veriyor. Lakin Apple, tasarım konusunda çok geride kaldı.

iPhone SE 2 her ne kadar güçlü özelliklerle gelse de, tasarım olarak aynı iPhone 8 gibi geride kaldı. Bu nedenle iPhone SE 2‘nin satış rakamları, pek de istenileni veremedi. Ancak şimdi sizlere iyi haberlerimiz var.

iPhone SE 3 çok sevilecek

iPhone SE 2 ile hedefine ulaşamayan Apple, bir sonraki iPhone SE 3 ile tüm açıklarını kapatacak. Örneğin iPhone SE 2; ekran, kamera, şarj vb. gibi durumlardan dolayı kullanıcılar tarafından çok olumlu yorumlar almadı. Ancak iPhone SE 3 ile birlikte Apple, her konuda daha büyük yükselişe geçecek.

Apple tasarım değişikliğine gidecek

Tanınmış analistlerden biri olan JP Morgan Chase’e göre Apple, yeni iPhone SE 3’de yalnızca işlemciyi yükseltmekle yetinmeyecek. Aynı zamanda cihazın tasarımında da değişikliklere gidecek.

İddialara göre SE 3, iPhone 11’in tasarımını devralarak kullanıcıya daha çok hitap edecek. 6.1 inç çentikli ekran ile donatılacak olan bu telefon, donanım açısından da bekleneni fazlasıyla verecek.

iPhone SE 3

Örneğin kamera konusunda daha üst düzey bir performans sunan; 120 derece ultra geniş açılı, 12 megapiksel çift lens yapılandırmasına yer verilecek. iPhone 11 ile aynı kameraya sahip olması beklenen bu telefon, ek olarak bir de optik görüntü sabitlemeyi destekleyecek.

Gel gelelim en önemli konuya. Apple’ın bir sonraki ”SE” modeli, şirketin en yeni yonga seti A14 işlemciden güç alacak. 5G ağlarını da destekleyen bu yonga setinin, ne kadar üst düzey bir performans sunduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyoruz.

iPhone SE 3

Güvenilir kaynaklardan gelen raporlara göre iPhone SE 3’te, parmak izi tarayıcı yan tarafa yerleştirilecek. Şirketin bu şekilde bir korumaya yer vermesi, pandemi döneminden dolayı maske takan kişilere kolaylık sağlayacaktır.

Hatta bu güvenlik sistemi, iPhone 12S ya da iPhone 13’te daha da gelişmiş olacak. İddialara göre Apple, bir sonraki amiral gemilerinde ekran üzeri parmak izi tarayıcıya yer verecek. Gönül isterdi ki SE 3’de bu şekilde bir korumaya yer verilsin.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu