Akıllı TelefonlarXiaomi

iPhone XR’dan Xiaomi Mi 11 Modeline Geçen Kullanıcı: Harika!

Çinli teknoloji devi Xiaomi, mobil sektörde adını iyiden iyiye duyurmaya başladı. Özellikle uygun fiyatlı amiral gemisi ile rekabet eden üretici, Apple ve Samsung’a nazaran bu noktada çok daha anlayışlı. Zira piyasanın gidişatına rağmen bile, hala uygun fiyatlı telefon duyurmaya devam ediyor. Örneğin geçtiğimiz haftalarda tanıtımı gerçekleştiren Xiaomi Mi 11, daha eski olan Mi 10 ile aynı fiyat etiketiyle satışa sunuldu. Yani Xiaomi, Mi 10’un lansmanında açıkladığı fiyatı, Mi 11’de de devam ettirdi.

Apple ve Samsung’un amiral gemileri oldukça yüksek fiyat etiketine sahipler. Hal böyle olunca düşük fiyatlı amiral gemisi almak isteyen kullanıcılarda, kendini Xiaomi ya da benzeri şirketlerin telefonlarına doğru götürüyor. Şu anda normal şartlarda iPhone 12 modeline sahip olmak gerçekten de çok zor. Zira 10.000 TL bandından başlayan fiyat etiketi, maddi anlamda gücü yetmeyenler için bu telefonu alınamaz hale getiriyor. Ancak piyasada aynı özelliklere sahip daha ucuz telefon bulmanızda elbette mümkün. Örneğin Xiaomi, realme, Vivo, iQOO ve bunun gibi pek çok şirket, rekabetçi fiyatları ve üstün özellikli telefonları ile derin bir rekabet içerisindeler. Şimdi ise hal böyle olunca kullanıcıların çoğu da artık daha ucuz ve üstün özellikli olan amiral gemisi modellerine yöneldiler. Hatta bugün bir kullanıcı, iPhone 12 Pro yerine, daha ucuz bir telefon olan Xiaomi Mi 11 modeline geçiş yaparak deneyimlerini paylaştı.

Xiaomi Mi 11 mükkemmel

iPhone XR modelinden Xiaomi Mi 11 amiral gemisine geçen bir kullanıcı, Android tabanlı olan bu telefonla ilgili ilk görüşlerini paylaştı. Kişiye göre Mi 11 amiral gemisi; 120Hz yenileme hızına sahip 2K ekranıyla mükemmel bir deneyim sunuyor. Ayrıca bugüne kadar LCD ekranlı ve düşük yenileme hızına sahip bir ekranlı bir telefona mahsur kaldığına da dert yanıyor. Mi 11 kullanıcıları, LCD ekranlı telefonlardan uzaklaştırdı.

Yazılım hakkında konuşacak olursak Mi 11’in arayüzü olan MIUI 12, sistem deneyimi açısından iOS’tan çokta farklı değil. Ancak şarj konusundaki performansı da yine dillere destan diyebiliriz. Zira Mi 11’in hızlı şarjı, bir Apple kullanıcısının görebileceği en iyi şarjdır diyebiliriz.

Fiyat olarak da Mi 11’in rekabetçi olduğunu söyleyen bu kişi, 8GB RAM ve 128GB dahili hafızalı sürüme, yalnızca 620 dolar karşılığında sahip oldu. Apple’ın standart bir kablosuz kulaklığı bile, bu telefonun yarı fiyatı kadar bir rakama sahip.

Xiaomi Mi 11 iPhone XR

Resmi verilerden de göreceğiniz üzere Xiaomi Mi 11, halka açıldıktan sonra oldukça büyük rekorlara imza attı. Çinli üreticinin bu amiral gemisi, yalnızca kendi ülkesinde 5 dakikada 350.000 adet sattı. Bu rakam bir hafta içerisinde ise 500.000 adete kadar ulaştı.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu