Akıllı TelefonlariQOO

iQOO 9 Diğerlerinden Farklı Olacak! Vivo İnadını Kırdı

Çinli teknoloji devi Vivo’nun alt markası olarak faaliyet gösteren ve Redmi-realme ikilisine rakip olan iQOO, tanıttığı üst seviye telefonlarda 4.000 mAh kapasiteli piller kullanıyordu. Son olarak Snapdragon 888 ile tanıtılan ve pazarın en güçlü telefonlarından biri olan iQOO 7 modelinin yanı sıra 2020 yılında Snapdragon 865 ile tanıtılan iQOO 5 Pro modelinde 4.000 mAh kapsiteli bir pili kullanıcılar sunan şirket, sıradaki amiralinde bu durumu ufakta olsa değiştirecek. iQOO 9 daha büyük bir pil ile gelebilir.

iQOO 9 Piliyle Daha Öncekilerden Ayrılacak

İki nesildir birçok açıdan kendini geliştiren; ancak pil tarafında hala aynı olan iQOO, çoğu zaman AnTuTu testlerini zirvede tamamlıyor. Her ne kadar iQOO 5 Pro ve iQOO 7 modellerinde yer alan 4.000 mAh kapasiteli pil kötü olmasa da, en azınan “7” modelinin 120Hz tarama hızına sahip bir ekranla gelmesi ve 5G desteği sunması pil tarafında soru işareti bırakıyor. Hatırlarsanız yine Snapdragon 888 ile tanıtılan Mi 11‘de pil 4.600 mAh kapasiteliydi.

Yeni iQOO 9 modelinde ise çok daha başarılı bir şarj gücünü kullanıcılara sunacak olan üretici, pil tarafında da ufak çaplı bir artış planlıyor. Digital Chat Station tarafından yapılan paylaşıma göre 100W hızlı şarj desteğine sahip olacak olan yeni amiral, iki hücreli bir pil sistemiyle kutudan çıkabilir. Bu hücrelerin her biri 2.155 mAh kapasiteye sahipken, toplam değer 4.310 mAh olacak; ancak şirket bunu 4.400 mAh’e tamamlayabilir.

vivo iqoo 7

400 mAh’lik artış her ne kadar önceki modellere göre çok büyük olmasa da, gelecek modeller için umut verici diyebiliriz. Üstelik 100W hızlı şarj de işin cilvesi. Bu arada telefon hakkında yapılan söylentiler, ekran altı ön kamera ve 200MP arka kamera beklememizin yanlış olmayacağını gösteriyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu