Akıllı TelefonlarAndroidTeknoloji HaberleriVivo

iQOO Neo 5 İçin Geri Sayım Başladı! Geliyor Gelmekte Olan

Akıllı telefon pazarına üstün özellikli telefonları ile damga vuran iQOO, geçtiğimiz günlerde yeni amiral gemisi iQOO 7 ile karşımıza çıkmıştı. Şimdi ise Çinli üretici, diğer amiral gemisi serisi Neo’ları piyasaya sürmeye hazırlanıyor; iQOO Neo 5 resmen geliyor!

Vivo’nun alt markası olan iQOO, Xiaomi’den sonra Snapdrogon 888’li telefon tanıtan ikinci üretici oldu. Çinli firma, uzun süredir haberlerini yaptığımız iQOO 7 modelini tanıtarak, 2021 yılının ilk kozlarını da sergiledi. Ancak bu kadarıyla bitmeyecek. Gelen raporlara göre ”Neo” serisi içinde yeni üyeler gelmeye devam edecek. Hatta iQOO Neo 5 için, ilk sızıntılarda düşmeye başladı;

iQOO Neo 5 geliyor

Çinli üretici iQOO, amiral gemilerini her zaman iki farklı isimlerle piyasaya sürüyor. Örneğin şirket son olarak iQOO 7 telefonunu tanıtmıştı. Bu telefon, maliyet açısından biraz yüksek rakamlara sahipti. İşte hal böyle olunca da iQOO, daha uygun fiyatlı amiral gemisi modellerini de geliştirmeye başladı. Bu seriye de ”Neo” adı veriliyor ve daha bütçe dostu olarak kullanıcıya sunuluyor. Örneğin bir önceki nesil iQOO Neo 3 modelini ela alalım. Çinli şirketin bu telefonu, o zaman ki dönemin amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 865 ile donatılmıştı. Özellikle performansıyla dikkatleri üzerine çeken Neo 3, fiyatıyla da tam bir amiral gemisi katili olarak adlandırılıyordu. Ancak artık onun da yeni bir modeline kavuşma zamanı geldi. Zira çıkan haberlere göre Neo 3’ün halefi iQOO Neo 5 geliyor.

Çin’in blog yazarları tarafından gelen bilgilere göre iQOO Neo 5, yeni nesil amiral gemisi Snapdragon 888 ile donatılacak ve 12GB RAM ile de desteklenecek. Fiyat olarak ise yine bu telefonda, tıpkı Neo 3 gibi düşük bir maliyete sahip olacak ve diğer rakipleri ile rekabet edecek.

iQOO Neo 5

Şu anda elimizde çok fazla bilgi olmasa da şirketin yeni amiral gemisinin, ikinci çeyrekte tanıtılması bekleniyor. O zamana kadar yeni bir haber aldığımızda yine sizinle paylaşmaya devam edeceğiz. Ancak şimdiden belirtelim ki iQOO’nun yeni Neo 5 modeli, hiç şüphesiz üstün özellikleri ve fiyatıyla rekabetçi bir konumda olacak. Daha fazla detay için bizi takip etmeye devam edin…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu