iQOOAkıllı Telefonlar

iQOO Neo 5 Tanıtım Tarihi Belli Oldu! Geliyor Gelmekte Olan

Çinli üretici iQOO’nun en yeni orta-üst segment telefonu iQOO Neo 5, resmi tanıtım tarihi ile karşımızda.


Uzun süredir sızıntılarını paylaştığımız iQOO Neo 5, nihayet bugün resmi tanıtım tarihi ile açıklandı. Firmanın orta-üst segment telefonu olması beklenen Neo 5 modeli, yine serideki diğer telefonlar gibi uygun fiyatı ve cazip özellikleri ile ön plana çıkacak.

iQOO Neo 5 Tanıtım Tarihi Belli Oldu

Bugün öğle saatlerinde resmi weibo hesabından yeni bir poster yayınlayan iQOO, bu posterle birlikte yeni telefonun tanıtım tarihini de duyurmuş oldu. Buna göre orta segmentte yeni bir rekabete öncülük yapması beklenen Neo 5, 16 Mart tarihinde gerçekleştirilecek lansman ile resmiyet kazanacak..

iQOO Neo 5

Çinli üretici iQOO, Neo serisini doğuşundan bu yana sürekli olarak Snapdragon 8 serisi işlemciler ile getirdi. Örneğin serinin ilk modeli olan iQOO Neo, Snapdragon 845 ile gelirken Neo 3 ise Snapdragon 865 yonga setiyle piyasaya sürülmüştü.

Şimdi ise yaklaşmakta olan Neo 5’de, tıpkı serideki diğer modeller gibi Snapdragon 8 serisi bir yonga seti ile donatılacak. İddialara göre şirket bu telefonda, Qualcomm’un en yeni yonga seti Snapdragon 870’e yer verecek. Snapdragon 870, Snapdragon 888’e nispeten daha az bir performans sergilerken, Snapdragon 865’e kıyasla da oldukça tatmin edici bir performans ortaya koyuyor.

Buna ek olarak iQOO Neo 5, Çin’in 3C sertifika sitesine göre 66W hızlı şarj ile donatılacak. Diğer özellikler ise gizliliğini korumaya devam ediyor. Ancak lansman tarihine yaklaştıkça yeni sızıntıları da önümüzdeki günlerde sık sık göreceğiz. Bunun için sabırla beklemenizi tavsiye ediyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu