Akıllı Telefonlar

iQOO Neo3s İddialı Özelliklerle Geliyor!

iQOO'nun yeni telefonu iQOO Neo3s tüm teknik özellikleriyle sızdırıldı. Redmi'nin en iyi rakibi olarak geliyor...

Akıllı telefon pazarında iddialı telefonlarıyla rekabet eden iQOO, bu yılın başlarında Snapdragon 888’li iQOO 7 modelini piyasaya sürdü. Ancak şirketin orta segmentte rekabet eden Neo serisi modelleri de bulunuyor. Şimdi onlardan biri olması beklenen iQOO Neo3s, tanıtım tarihine doğru yaklaşırken tüm özellikleriyle sızdırıldı.

iQOO Neo3s özellikleri

Geçtiğimiz ay V2118A model bir Vivo telefonu, Google Play Console ve 3C sertifika sitesinde ortaya çıktı. Haftalar sonra aynı model numarasına sahip olan bu telefon, bu kez de tasarımını doğrulayan görüntüleriyle TENNA sitesinde açığa çıktı.

Raporlara göre Vivo V218A modeli, cihazın iQOO Neo3s ismine sahip olacağını gösteriyor. Şirket geçen yıl piyasaya Neo3 modelini sürerken, şimdi ise bunun halefi olan iQOO Neo3s modelini karşımıza çıkaracak.

Teknik özelliklere değinecek olursak iQOO Neo3s; FHD+ çözünürlüğe sahip (1080 x 2408 piksel) ekran ile gelecek. Ayrıca Google Play Console listesi bu telefonun, kutudan da Android 11 tabanlı OriginOS ile çıkacağını doğruladı.

İşlemci tarafında iQOO’nun yeni akıllı telefonu, gücünü Snapdragon 870 yonga setinden alacak. Ayrıca bunu 8 GB RAM ile destekleyecek.

Telefonun arka tarafında; 64 Megapiksel birincil sensör, 8 Megapiksel ikincil ve 2 Megapiksel de üçüncül sensör yer alacak. Ön tarafta da 16 Megapiksel selfie kamerası bulunacak.

Pil ömrü açısından  ise cihaz, 44W hızlı şarj ile desteklenen 4.430 mAh pil ile gelecek. Lansman tarihi hakkında ise şu an için net bir bilgi yok.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu