Akıllı TelefonlariQOO

iQOO Z3 Tanıtım Tarihi Belli Oldu: İşte Tüm Bildiklerimiz

Birkaç gün önce Google Play Console'da görüntülenen iQOO Z3, şimdi de hem tanıtım tarihiyle hem de Geekbench verileriyle gündemde!

Birkaç gün önce Neo 5 modelini duyuran Çinli üretici iQOO, orta segmentteki ürün gamını genişletmek istiyor. Çinli online satış sitelerinden JD.com‘un web sitesinde yer alan yeni iQOO Z3, tanıtım tarihiyle karşımıza çıkarken Geekbench cephesindeki ilk bilgiler de basının eline ulaştı. 5G desteğiyle birlikte gelecek olan yeni telefonun V2073A model numarasına sahip olacağını da söyleyebiliriz.

gsmarena 001 18

iQOO Z3 25 Mart’ta Tanıtılacak

Yaklaşık dört gün önce Google Play Console‘da görülen iQOO Z3, bugün hem tanıtım tarihiyle, hem de Geekbench verileriyle ortaya çıktı. 25 Mart 2021 tarihinde resmiyet kazanacağı açıklanan telefonun Geekbench verileri de alışılagelmiş bir orta segment cihazı beklememize olanak sağıyor. Birkaç gün önce Google Play Console’da Snapdragon 768G ile sızdırılan telefon bugün Snapdragon 765G ile Geekbench testinde boy gösterdi.

Bunun dışında Google Play Console’da 6GB, Geekbench’de ise 8GB RAM ile tanıtılmayı bekleyen iQOO Z3, boyutu belli olmayan FHD+ çözünürlükte bir ekrana sahip olacak. Ayrıca Android 11 ile kutudan çıkacak ve muhtemelen 55W hızlı şarj desteğini kullanıcılarla buluşturacak.

gsmarena 001 17

Son olarak telefonun Geekbench testinde aldığı skorlar şu şekilde:

  • Tek çekirdekte 688 puan
  • Çok çekirdekte 1988 puan

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu