Akıllı TelefonlarRedmi

İşte Beklenen Haber! Redmi K40 ve K40 Pro…

Redmi beklenen açıklamayı resmen yaptı. Güçlü özelliklere sahip olması beklenen Redmi K40 ve K40 Pro, aynı ekran özelliklerine sahip olacak…

Son zamanlarda sıkça karşımıza çıkan Redmi K40 serisi, tanıtıma çok az süre kala yeni bir özelliğiyle onaylandı. Çinli üretici Redmi, weibo hesabından yaptığı bir paylaşım ile K40 ve K40 Pro modelinin, aynı ekran özelliklerine sahip olacağını resmen açıkladı.

Redmi K40 ve K40 Pro Aynı Ekranı Kullanacak

20 Şubat akşamında resmi hesabından paylaşım yapan Redmi, K40 ile K40 Pro ikilisinin aynı ekran özelliklerine sahip olacaklarını duyurdu. Buna göre her iki modelde, Samsung’un E4 AMOLED ekranı ile donatılacak ve dünyanın en küçük deliklerine sahip olacaklar.

Tüm raporlara göre Redmi K40 Pro, Qualcomm’un en güçlü yonga seti olan Snapdragon 888 ile gelecek. Standart model ise belirsizliğini korumaya devam ediyor. Ancak ortaya çıkan bilgilere göre bu telefonun da, Snapdragon 870 ile geleceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Orta-üst segment telefonlar için geliştirilen Snapdragon 870, önceki nesil Snapdragon 865 serisinden daha iyi bir performans sunarken, yeni nesil Snapdragon 888’in de biraz daha aşağısında performans sergiliyor.

Tüm bunlara ek olarak Redmi K40 Pro, OIS desteğine sahip 108 megapiksellik bir ana kamera ile gelecek. Bu, Redmi ailesinde de ilk yüksek çözünürlüklü bir lensin başlangıcı olacak.

Son olarak Redmi, yeni akıllı telefonlarını 25 Şubat tarihinde Çin’de piyasaya sürecek. Aynı zamanda telefonlarına ek olarak, yeni RedmiBook Pro bilgisayarının da lansmanını gerçekleştirecek. K40 serisiyle birlikte duyurulacak olan RedmiBook Pro, şirketin bugüne kadar ki en güçlü ve en ince ürünü olacak. Segmentine göre daha ince ve daha hafif yapıya sahip olan bu bilgisayar, fiyatıyla da ayrıcalığını konuşturacak.

RedmiBook Pro 2K ekran ile gelecek

Telefonlarında her zaman ekran özelliklerini ön planda tutan Xiaomi, yeni RedmiBook Pro modelinde de bu unsura önem verecek. Sızdırılan bilgilere göre Çinli üreticinin bu yeni bilgisayarında, 2K çözünürlüğünde ekrana yer verilecek. Öte yandan güçlü bir yonga seti ile donatılması beklenen RedmiBook Pro, Intel’in en yeni TigerLake-H35 serisi işlemcilerinden güç alacak. Peki daha ne gibi özellikler olacak?

redmibook Pro 225x300 1

İddialara göre RedmiBook Pro’da; Type-C arayüz, NVMe katı hal sürücüsü, PD protokollü şarj, parmak izi tarayıcı ve MX450 bağımsız ekran bulunacak. Aynı zamanda cihazın gövdesi metal kalıp ile donatılacak. Böylece dayanıklılık konusunda da kullanıcıya güven verecek.

Son olarak Xiaomi, gelecekteki tüm dizüstü bilgisayarlarında kameralar olacağını da onayladı. Şimdi herkesin gözü kulağa 25 Şubat’taki büyük etkinliğe çevrildi. Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu