iOSApple

İşte iOS 15 Güncellemesini Alacak Tüm Modeller!

Apple 7 Haziran tarihinde yeni iOS 15 işletim sistemini duyuracak. Peki bu güncellemeyi hangi modeller alacak? İşte detaylar.

ABD merkezli Apple, geçtiğimiz haftalarda WWDC 2021 konferansını 7 Haziran tarihinde gerçekleştireceğini açıkladı. Bu konferansta şirket; iOS 15, iPadOS 15 ve tvOS gibi yeni yazılımlarını sergileyecek.

Yeni işletim sisteminin tanıtılmasına artık sayılı günler kala, iOS 15’i alacak modeller hakkında belki de son bir liste ortaya çıktı.

iOS 15 güncellemesi işte bu modellere gelecek

Yabancı kaynaklar tarafından yayınlanan liste; tüm iPhone 12 serisi, iPhone 11 serisi, iPhone XS serisi, iPhone XR, iPhone 8 serisi, iPhone 7 serisi ve iPhone X’in bu güncellemeyle uyumlu olduğunu ortaya koyuyor. Aynı zamanda şirketin 2020 model iPhone SE modeli de yine bu listeye dahil edildi.

iOS 15 alacak modeller

iPhone 6 serisi için güncelleme gelmeyecek

Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 15, daha önceki haberlerimizde de belirttiğimiz gibi; iPhone 6 ve iPhone 6s Plus modellerine gelmeyecek. Bununla beraber birinci nesil iPhone SE’de güncellemeyi ne yazık ki almayacak.

iOS 15 sistemi, ortaya çıkan raporlara göre çok büyük yeniliklerle gelmeyecek. Bunun yerine ana sayfa üzerinde bir takım simge değişiklikleri, widget’larda düzenlemeler vb. gibi değişiklikler olacak.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu