AppleiPhone

Katlanabilir iPhone Harika Tasarımıyla sızdırıldı

Uzunca süredir yollarını gözlediğimiz katlanabilir iPhone, tasarımını ortaya koyan video ve görselleriyle sızdırıldı.

Apple’ın bugüne kadar defalarca kez katlanabilir iPhone ürettiğine dair haberler ortaya çıktı. Bu tip haberler Android’lerde sıkça gördüğümüz katlanabilir telefonlardan sonra daha da bir arttı. Ancak açık konuşmak gerekirse katlanabilir iPhone’lar beklendiği kadar erken gelmeyecek. Yani en azından 1.5-2 senesi olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Fakat cihazın tasarımı hakkında yorum yapabilme şansımız olduğunu da belirtelim. Zira tanınmış kaynaklardan LetsGoDigital, katlanabilir iPhone’un nasıl bir tasarıma sahip olacağını, paylaştığı resimler ve videolar ile gösteriyor.

Katlanabilir iPhone Yeni Görüntüleriyle Karşımızda

Hollandalı teknoloji medyası LetsGoDigital, Technizo Concept ile işbirliği yaparak yeni katlanabilir iPhone’un konsept tasarımını gösteriyor. Apple’ın katlanabilir telefonu, aşağıdaki resimden de anlayacağınız üzere tasarım olarak iPhone 12 Pro Max’e benziyor. Diğer yandan Galaxy Z Flip’e benzer kapak yapısıyla da dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak bu kapağın boyutu, Z Flip’e nazaran daha büyük bir boyuta sahip.

Katlanabilir iPhone

Katlanabilir iPhone

Android üreticileri bu yıl içerisinde yeni katlanabilir telefonlarını duyuracaklar. Bilindiği üzere Huawei geçtiğimiz günlerde Mate X2 modeliyle yeni katlanabilir telefonunu duyurmuştu. Ancak ikinci çeyrekte Xiaomi, Oppo ve bunun gibi birkaç şirketten de katlanabilir ekranlı telefonlar geleceği iddia ediliyor. Apple’ın ise katlanabilir telefonunu gelmesi, ortalama 2022 ya da 2033 yılını bulacaktır.

Katlanabilir iPhone

Apple’ın katlanabilir telefonunu üçüncü çeyrekte gelmesinin yanı sıra, Samsung’da yeni Galaxy Z modelini duyuracak. Çevirip katlanması beklenen bu ”Z” serisi model, mobil sektörde de adından sıkça bahsettirecek.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu