Akıllı TelefonlarXiaomi

Katlanır Ekranlı Xiaomi Mix 4 Pro Max Resmen Onaylandı! Mate X2 Katili

Bu yıl tanıtılacak olan katlanabilir yapıdaki Xiaomi Mix 4 Pro Max, hızlı şarjıyla birlikte onaylandı.

Bu yıl pek çok çok üreticinin katlanabilir ekranlı telefon tanıtacağı söyleniyor. İşte bu söylentiden sonra ortaya çıkan sızıntıların sıklığı da bir o kadar artmaya başladı. Örneğin kısa süre önce Xiaomi’ye ait olan katlanabilir ekranlı bir telefon, çalışır vaziyette metroda görülmüştü. Dün ise, yine katlanabilir yapıda olan bu telefon canlı görüntüsüyle sızdırıldı. Şimdi de bu sızıntıların beraberinde ilk resmi sertifika ortaya çıktı. Çinli kaynaklara göre bugün ortaya çıkan telefon, katlanabilir yapıya sahip olan Xiaomi Mix 4 Pro Max…

Xiaomi Mix 4 Pro Max Geliyor

Xiaomi’nin bu yıl yeni Mix serisi bir telefon tanıtacağı resmi olarak açıklandı. Bu bağlamda ise 3C sertifikasında onaylanan yeni model, iddialara göre bahsi geçen Mi Mix 4 Pro Max olarak biliniyor. Her ne kadar ismi resmi olarak görünmese de, güvenilir kaynaklar bunun Xiaomi Mix 4 Pro Max olarak adlandırılacağını öne sürüyor.

Xiaomi Mi Mix 4 Pro Max

Yukarıdaki sertifika bilgilerine göre Mix 4 Pro Max modeli,  67W hızlı şarjı destekleyen MDY-12-ES şarj cihazıyla 3C sertifika sitesi tarafından onaylanıyor. Daha önce yine bu katlanabilir telefonun sertifika aldığına dair haberler çıkmıştı. Hatta o zaman ki sertifikanın kimlik görünümünde de Galaxy Z Fold 2‘ye benzer bir tasarımı gözlerden kaçmamıştı. İşte şimdi de yine aynı telefon, hızlı şarjıyla birlikte Çin’in 3C sertifika sitesinde onaylanıyor. Böylece lansmana yaklaştığını bir kere daha gösteriyor.

Sızdırılan Özellikler

Daha önce ortaya çıkan bilgilere göre Xiaomi Mix 4 Pro Max modeli, tasarım açısından piyasada bulunan Mate X2 ve Galaxy Z Fold 2 ile benzerlik gösterecek. Söylentilere göre Xiaomi’nin katlanabilir telefonu içe doğru katlandığında 8.3 inç, dışa doğru katlandığında ise 6.38 inçlik kavisli bir ekrana sahip olacak. Diğer teknik özellikler açısından ise kayda değer pek fazla bir şey yok. Ancak önümüzdeki günlerde sertifika alan bu telefonun, hiç şüphe yok ki sızıntıları daha da çok ortaya çıkacaktır.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu