Akıllı TelefonlarLG

LG, Akıllı Telefonlarını Windows 10 Bilgisayarlar İle Eşleştireceği Yeni Bir Uygulama Duyurdu

Microsoft’un özel olarak geliştirdiği ”Telefon” uygulaması, Windows 10 kullanıcılarının artık vazgeçilmezi haline geldi. Nedeni oldukça basit. Zira bu araç sayesinde Android telefonlarınızı bilgisayarlarınız ile eşleştirebilmeniz mümkün. Buna bir örnek verecek olursak mesela Samsung model bir telefonunuz var. Bu telefonunuzu Windows 10’un aracı sayesinde bilgisayarlarınız ile eşleştirebilir, sms, galeri vb. gibi uygulamalara da bu sayede kolayca erişebilirsiniz. Ancak LG, Windows’un bu nimetinden akıllı telefonları ne yazık ki yararlanamıyor. İşte hal böyle olunca da Koreli üretici kendiliğinden bir şeyler yapmaya karar verdi.

LG Windows için yeni uygulamasını duyurdu

Bildiğiniz üzere LG’nin akıllı telefonları, Windows 10’daki telefon eşleşmesi özelliğini desteklemiyor. Microsoft’ta henüz bu şirket için bir destek sunmayı planlamıyor gibi gözüküyor. İşte hal böyle olunca da Koreli üretici kendi işini kendi yapmaya karar verdi. Bugün ortaya çıkan bir habere göre LG, Windows 10 ile telefonların eşleşmesine olanak tanıyan yeni bir uygulama geliştirdi.

Microsoft Store’da da yerini almayı başlayan bu uygulama” Virtoo by LG” olarak adlandırılıyor ve telefon ile bilgisayardaki eşleşmeyi sağlıyor. Tıpkı Windows ”Telefon” uygulamasındaki gibi LG’nin bu uygulaması da; sms göndermeye, kişilerinizi görüntülemeye, resim ve videolara PC’lerden erişmenize olanak tanıyor.

Ancak LG’nin tüm modellere bu desteği sunmayacağını da yeri gelmişken belirtelim. Yakında şirket uygulamayı tam faaliyete geçirdiği zaman tüm sınırlamaları açıklayacaktır. Aynı zamanda hangi modeller tarafından kullanılacağı da belli olacaktır.

Şimdilik uygulamaya BURADAN erişebilirsiniz. Ancak indirmek şu an için mümkün değil. Muhtemelen Koreli üretici önümüzdeki günlerde bu indirmeyi kullanıma açacaktır. Yine de uygulamayı görmek için yukarıdaki linke tıklayarak Microsoft Store’a gidebilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu