Akıllı TelefonlarLG

LG Android Destek Listesini Güncelledi! Android 13’e Kadar Destek

Geçtiğimiz haftalarda mobil sektörü bırakacağını duyuran LG, geriye kalan modellerin Android güncelleme destek listesini duyurdu.

Akıllı telefon pazarına bir zamanlar damga vuran LG, geçtiğimiz haftadan itibaren mobil sektörü bırakacağını açıkladı. Ancak güncelleme konusunda eski modeller için destek yine devam edecek.

Kötü gidişat ve rakip şirketler kadar etkin olamayan Koreli teknoloji devi, önümüzdeki günlerde sektörden tamamen çekilecek. Ancak şirket, desteklenen modeller için Android 11’i sunmaya devam edeceğini ve hatta bazı cihazlar için Android 12’yi de sunacağının sözünü verdi.

LG’den Android Güncelleme Sözü

Şimdi bu açıklamalar istinaden üretici, özel destek güncellemelerine dahil edilen telefonların yeni bir listesini paylaştı. Bu listeye göre aşağıdaki modeller miadı dolana kadar güncellemeyi alacak;

Android 11

Wing、Velvet、Velvet LTE、V50S、V50、G8、Q31、Q51、Q52、Q61、Q70、Q92、Q9 One

Android 12

Wing、Velvet、Velvet LTE、V50S、V50、G8、Q31、Q52、Q92

Android 13

Wing、Velvet、Velvet LTE

Yukarıda Android 13’ü alacak modellerin de bir listesini görüyoruz. Görünüşe bakılırsa şirket, 2020’de piyasaya sürdüğü bu telefonlara da ömürleri bitene kadar güncelleme desteği verecek.

LG
Güncellemeyi alacak modeller resmi Kore sayfasından paylaşıldı

Android 13’ü alacak  Wing, çift ekranlı dönen tasarımlı bir telefon. Ancak kullanıcılar tarafından yine çok fazla ilgi görmedi. Bir diğer ilginç model ise Velvet’ti. Fakat bu da Wing’de olduğu gibi çok fazla dikkat çekmedi.

Şirket yaptığı resmi açıklama ile bu modelleri Android 13’e kadar güncelleyeceğinin sözünü veriyor. Ancak Android 12 testlerinde problem olması dahilinde de güncelleme planlanmasından vazgeçilebileceğini de belirtiyor.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu