Akıllı TelefonlarGüncel HaberlerLG

LG Kullanıcıları Büyük Bir Tehlikeyle Karşı Karşıya

Akıllı telefon pazarında zor günler geçiren LG, önümüzdeki günlerde pazardan çekileceğini açıklayacak. Peki mevcut kullanıcılara ne olacak?

Akıllı telefon pazarına bir zamanlar damga vuran LG, son günlerde yaşanan kötü sonuçlardan dolayı mobil sektörden çekilecek. Şirketin mobil sektörü bırakacak olması, mevcut kullanıcıları da büyük tehlikeye atacak. Peki kullanıcılara ne olacak?

LG Mobil Kullanıcıları Büyük Riskle Karşı Karşıya

Gelen bilgilere göre Koreli üretici, önümüzdeki günlerde mobil pazardan çekileceğini açıklayacak.

Pazartesi günü resmi bir açıklama yapacağı öne sürülen firma, Nisan ayında mobil sektörü tamamen terk edecek ve pazardan çekilecek.

Firmanın pazardan çekileceğine dair haberler uzun süredir gündemde. Zira önceki sızıntılar ve resmi olarak yapılan pek çok açıklama, mobil birimin kapatılacağı ve işçilerin diğer aktif firmalara aktarılacağı yönünde.

İddialara göre Koreli üretici, mobil birimde çalışan işçilerin tamamını aktif olan diğer fabrikalara aktaracak. Hatta güvenilir bir kaynak, bu fabrikanın Kore’de yer alan ev aletleri üreten bir tesisi olduğunu da belirtiyor.

Katlanabilir Ekranlı Telefonun Üretimi Durdu

LG; kötü gidişatı yüzünden bu yıl piyasaya süreceği katlanabilir ekranlı telefonun da üretimini durdurdu.

Hatırlarsınız  şirket daha öncede pazar payını tekrar kazanmak için farklı yöntemler denemişti. Örneğin ilginç tasarımlı Rollable ve Wing gibi telefonlar tanıtılmıştı.

Ancak farklı tasarımda olan bu telefonlar, ne yazık ki şirketin beklentilerini yine karşılamadı. Zira maliyet açısından göze abartılı gelen bu ikili, kullanıcıların tercihi arasında yer almadı.

Yazılım Güncelleme Desteği Kesilecek

Gel gelelim asıl konumuzda. Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi şirketin pazardan çekilecek olması, mevcut kullanıcıları da derinden etkileyecek.

Kaynaklardan gelen bilgilere göre Koreli firma, mobil işini bıraktıktan sonra yazılım güncelleme desteğini de sonlandıracak.

Normal şartlarda şirket, akıllı telefon pazarından çekilse bile güvenlik ve güncelleme konusunda kullanıcılarını yarı yolda bırakmayacağını belirtmişti.

Fakat bugün ortaya atılan yeni bir iddia, şirketin pazardan çekilmesi durumunda mevcut kullanıcıların da güncellemelerden mahrum olacağını gösteriyor.

Sızıntıyı yapan kişi, şirketin güncelleme konusunda zaten hantal bir davranış sergilediğini vurguluyor.

En iyi zamanlarında bile yazılım güncelleme konusunda geride kalan firma, pazardan çekilmesi durumunda yazılım desteğini de tamamen sonlandıracak. Zira bu alanda çalışma yapacak yeteri kadar personel ve mühendisler olmayacak. Bu yüzden mevcut kullanıcılar da güncelleme ve güvenlik konusunda yarı yolda kalacak.

Kaynak: Phonearena

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu