Güncel HaberlerLGTeknoloji Haberleri

LG Mobil Pazardan Çekilmeye Hazırlanıyor! Gidiyor Efsane…

Bir zamanların en efsanevi üreticilerinden LG, Çinlilerin liderlik sürmeye başladığı sektörden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayacak. LG Mobil, pazardan resmen çekilecek. İşte detaylar;

LG Electronics CEO’su Kwon Bong Suk, şirketin çalışanlarına; mobil bölümünü kapatma, satma veya küçültme niyetini ortaya koyan bir hitapta bulundu. Bong Suk’a göre pazardaki rekabet giderek şiddetleniyor ve şimdi LG’nin mobil işletmesi, ”her fırsata” açık, yani satılmaya ve kapanmaya hazır durumda.

Küresel pazarda, akıllı telefonları içerisinde barındıran mobil sektörde, rekabet bir hayli sertlik kazandı. Şu anda mobil işletmemiz ile ilgili her fırsata açığız ve gelecekle ilgili planları da gözden geçiriyoruz.

Kwon Bong Suk, önümüzdeki günlerde mobil bölümdeki çalışanların %60’nı başkalarına devredebileceğini vurgulayan ifadeler kullandı. Geri kalanların kaderi ise şu anda bilinmiyor. Ancak şirketin vaatlerine göre mobil işletme ile ilgili karar ne olursa olsun, diğer işlerin faaliyetlerinin devam edeceği gibi sevindirici bir haberi de vermeyi unutmuyor.

Güney Kore menşeili LG, 2015’den bu yana çok büyük zararlara uğradı. 2020 yılını da baz alacak olursak dev şirketin kümülatif işletme zararı, yaklaşık 4.5 milyar dolara kadar ulaştı. Haliyle her geçen gün daha fazla kayıp veren LG, en azından mobil sektörden elini çekerek faaliyetini sürdürdüğü diğer alanlara ağırlığını koymayı hedefliyor. Belki mobil sektörde gösteremediği başarıyı diğer kategorilerde gösterebilir.

Hatırlarsınız 2020’nin başlarında LG’nin yeni CEO’su olarak seçilen Kwon Bong Suk, benzersiz tasarıma sahip cihazlar ile yıla damga vuracağını iddia etmişti. Karşımıza LG Velvet ve LG Wing ile çıkan Koreli şirket, ne yazık ki bu telefonlardan yana istediği ilgiyi göremedi. Şu anda her iki cihazın popülerliği de yerle bir olmuş durumda.

Bakalım LG, gelecekte ne gibi planlar yapacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu