LGAkıllı Telefonlar

LG Tabletten Telefona Dönüşen Bir Cihazın Patentini Aldı

Bir zamanların en iyilerinde olan LG, akıllı telefon pazarında artık adından söz ettirememeye başladı. Hatta mobil işini satmaya bile planlayan Koreli üretici, artık pazarda son kozlarını oynuyor diyebiliriz. Ancak önümüzdeki günlerde belki de son kez bizleri güzel şeyler bekliyor.

LG yeni bir patent aldı

Güney Koreli teknoloji devi LG, bildiğiniz üzere en son gerçekleştirilen CES etkinliğinde yeni teknolojilerini duyurdu. Dünyanın ilk kaydırılabilir telefonu olan Rollable’yi de duyuran şirketin, şimdi yeni bir patenti daha ortaya çıktı. Bakın sırada ne var…

Son birkaç aydır çeşitli patentleriyle gündemde olan LG’nin, yeni kaydırılabilir ekranlı telefonlar üzerine çalıştığı ortaya çıktı. LetsGoDijital tarafından gelen bilgilere göre bugün, bahsettiğimiz teknolojiye sahip yeni bir telefon daha resmi olarak onaylandı.

LG

Ocak ayının 10’unda yapılan bu patent başvurusu, tam bir ay oradan sonra nihayet onaylandı. Patentin açıklamalarına göre kaydırılabilir özellikte olan bu telefon, kasanın içinde dönen esnek bir ekran ile donatılacak. İşte bu esnek ekran sayesinde cihazı, normal bir akıllı telefondan tablete dönüştürmeniz mümkün olacaktır.

Yukarıdaki resme baktığınızda nasıl bir telefon geleceğini az çok anlamışsınızdır. Telefonu elinize ilk aldığınızda sizi büyük bir ekran karşılayacak. Normal telefon ekranına nispeten %40 daha büyük olan bu ekran, isteğiniz doğrultusunda cep telefonu şeklini alabilecek.

Cihazın arka tarafında tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için raylı bir sistem bulunacak. Bu sayede de telefon ve tablet arasındaki geçişleriniz daha pratik olacak. Ancak aradaki boşluklardan dolayı toz ve suya karşı nasıl bir direnç göstereceğini bilemiyoruz. İleride bunu göreceğiz.

Telefonun hiçbir yerinde düğme yok

Son olarak resme baktığımızda telefonun çevresinde hiçbir düğmenin olmadığını fark ediyoruz. Bu muhtemelen telefonun sanal tuşlar ile geleceğini ortaya koyuyor. Ancak ön tarafta ekran altı kamera olmayacağına dair söylentiler var. Zira üst kısma baktığınız zaman ufacık bir daire olduğunu fark edeceksiniz. İşte bu da cihazın delikli ekrana sahip bir tasarım ile geleceğini gösteriyor. Yani ekran altı kamera çözümü bu telefonda bulunmayacak.

Kameralar ise telefonun arka tarafında yer alacak. Sol üste dikey olarak yerleştirilecek olan bu modülde, üç adet lense yer verilecek. Ancak çözünürlükler hakkında en ufak bir bilgi yok. Tüm bunları zamanla görmemiz mümkün olacak. O yüzden beklemek şu an için en iyi çözüm olabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu