Güncel HaberlerAkıllı Telefonlar

Masak Vebitcoin Hesaplarına Bloke Koydu

thodex'in ardından şimdi de Vebitcoin gündemde. Faaliyetlerini durduran şirkete Masak'dan bloke geldi.

Son günlerde kripto para ticareti yapan şirketler gündeme sıkça konu olmaya başladı. İlk olarak Thodex‘in vurgun yaptığı haberleri ortaya çıkarken, şimdi de Vebitcoin gündem oldu.

Faaliyetlerini durdurma kararı alan Vebitcoin, tıpkı Thodex ile aynı şekilde iflas ettiğini açıkladı. Ancak bu duruma karşılık MASAK, Vebitcoin hakkında inceleme başlattı ve banka hesaplarına da bloke koydu.

Vebitcoin’e MASAK’tan bloke

Bitcoin firmalarından Vebitcoin, iflas ettiğini ilk olarak resmi web sitesinde açıkladı. Kullanıcılar siteyi ziyaret ettiklerinde şu mesajlarla karşılaştılar;

“Son dönemde kripto para sektöründe yaşanan gelişmelerden dolayı işlemlerimizde beklenenden çok daha fazla bir yoğunluk meydana geldi. Bu durumun finansal alanda şirket olarak bizi çok zorlu bir sürece sürüklediğini üzülerek belirtmek isteriz. Tüm düzenlemeleri ve hak taleplerinizi gerçekleştirebilmek adına faaliyetlerimizi durdurma kararı aldık. Size en yakın sürede bilgilendirme sağlayacağız.”

Kısa sürede gündem olan bu konu, ikinci Thodex faciasında başladığının bir örneği. Bakalım diğer coin firmaları bu konu hakkında ne yapacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bunun devamı gelecek diye düşünüyorum. Türk firmaları bu şekilde bir bir kapatacaklar. Ama en çok üzüldüğüm şey ise insanların kolay para kazanma yoluna git gide daha çok alışıyor olması.

  2. ah ah cok para kazanma hırsıyla ne hallere geliyor insan oraya yatırım yapacaniza normal borsa yatırım yapsaniz belki bunun gibi sorun lar yaşamaya bilirlerdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu