Akıllı TelefonlarMeizu

Meizu 18 Pro Geldi, Geliyor! İşte SD 888’li Canavar

Aralık ayının sonunda Mi 11 ile birlikte hayatımıza dahil olan ve Galaxy S21 serisi, iQOO 7 ve Vivo X50 Pro Plus modelinde de yer alan Snapdragon 888 kervanı diğer Çinli üreticilerin amiralleri ile genişliyor. Zamanında Apple’ın dava açtığı, hakkında birçok komplo teorisi kurulan (örneğin; tasarım ekibinin Xiaomi’ye, donanım ekibininse BBK’ya geçtiği vs) Meizu, her ne kadar global pazara pek önem vermese de yeni amiral gemisi ile gündemde. Meizu 18 serisi -en azından Meizu 18 Pro-, geçtiğimiz yılı telafi edebilmek için Snapdragon 888 işlemci, 120Hz ekran, 100W hızlı şarj gibi harika özelliklerle geliyor.

Çinli bir perakendeci sitesi olan Pinduoduo‘da görülen yeni Meizu 18 serisi standart ve Pro olmak üzere iki modelden meydana geliyor. Kaynaklar 18 modelini biraz daha arka planda tutarak Pro modeli lanse ederken, oldukça güçlü bir cihazı beklemek kimse açısından yanlış değil. Öyle ki Meizu 18 Pro; 120Hz tarama hızına sahip Samsung E4 AMOLED tabanlı bir ekranla birlikte geliyor. Gücünü az önce de söylediğimiz gibi 5nm üretim sürecine sahip Snapdragon 888‘den alan model, 5x optik zoom yapabilen telefoto lens ile birlikte dört arka kamerayı üzerinde barındırabilir.

ezgif.com gif maker 1

Şarj tarafında da iddialı olan telefon, Galaxy S21 serisinin 25W‘lık fiyaskosuna cevaben 100W‘lık bir hızlı şarj ile geliyor. Telefonun kablosuz şarj değerleri ise 40W veya 55W olarak söyleniyor. Son olarak Meizu 18 Pro’nun başlangıç fiyatının 726 dolar civarında olması bekleniyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu