Akıllı TelefonlarMeizu

Meizu 18 Serisi Yine Gündemde! Global Pazarın Gözü Yaşlı

Her ne kadar Xiaomi, OPPO ve Huawei gibi popüler olmasa da hatırı sayılır bir kitle tarafından takip edilen; ancak global pazarlara önem vermemesi sebebiyle insanların eleştirilerine maruz kalan Meizu, yeni amiral gemisini önümüzdeki günlerde tanıtmaya hazırlanıyor. Birkaç gün önce haberlerimize taşıdığımız seri, yine Digital Chat Station‘un paylaşımları ile gündeme geldi. Hesap tarafından yapılan paylaşımlar her iki telefonda da Snapdragon 888‘in yer alacağını ve lansmanın 2021’in ilk çeyreğinde yapılacağını gösterdi.

Meizu 18 Serisi Güçlü Olacak

Yapılan iddialara göre 5nm üretim sürecine sahip Snapdragon 888’den güç alan seri, iki modelden oluşuyor. Bu modeller ise tahmin ettiğiniz gibi Meizu 18 ve 18 Pro olarak isimlendiriliyor. Düz model 4.000 mAh kapasiteli bir pil ile gelirken, Pro modelde bu sayı 4.500 mAh oluyor. Yine sırasıyla gidersek düz model 30W hızlı şarj desteği sunarken, Pro modelde 40W hızlı şarj yer alıyor. Bu sayılar her ne kadar oldukça iddialı olsa da pazarda 120W hızlı şarj destekli amiraller bulunuyor. Yine de Meizu’nun şarj hızı pazarın öncülerinden Apple ve Samsung‘u geride bırakıyor.

Meizu 18

Ek olarak FHD+ çözünürlükte 120Hz tarama hızına sahip Samsung E4 OLED tabanlı bir ekranla tanıtılacak olan seri, kamera tarafında geçen seride yer alan IMX686’yı kullanabilir.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu