Meizu

Meizu İlk Akıllı Saati Meizu Watch Modelini Duyurdu!

Giyilebilir teknolojide yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlayan Meizu, ilk akıllı saati Meizu Watch modelini piyasaya sürdü.

Akıllı telefon üreticilerini son zamanlarda giyilebilir teknoloji alanlarında sıkça görmeye başladık. Xiaomi’den Samsung’a çoğu şirket burada rekabet ederken, şimdi bunlara bir de Meizu katıldı. Bir süredir yeni akıllı saatini çıkaracağı yönünde haberlerle gündeme gelen Meizu, ilk akıllı saati Meizu Watch’ı bugün piyasaya sürdü.

Genel olarak diğer akıllı saatlere benzer bir tasarıma sahip olan Meizu Watch, şirketin ilk akıllı saat modeli olmasına rağmen tatmin edici özelliklerle geliyor.

Meizu Watch özellikleri

Çinli üreticinin ilk akıllı saati Meizu Watch, seramik ve alüminyum alaşımından yapılan bir kasaya sahip. 46 x 38.4.x 12.97 mm ölçülerinde olan bu saat, bilekte oldukça hoş ve kibar duruyor.

Özellik olarak Meizu’nun yeni akıllı saati, 1.78 inç boyutunda OLED bir ekran ile geliyor. 368 x 448 piksel çözünürlükte olan bu ekran, aynı zamanda 326 ppi’da yoğunluğu destekliyor. Ekranın maksimum parlaklığı ise 500 nite kadar ulaşıyor. Bu da özellikle güneş ışınlarında tatmin edici bir görünüm sunacak bir potansiyelde.

Şirketin geliştirdiği bu saat, yine akıllı telefonlarda olduğu gibi Flyme arayüzünden güç alıyor. Ancak şirketin ileride HarmonyOS sistemine geçeceği yönünde de haberler var.

Donanım olarak Meizu Watch; LPDDR3 destekli 1 GB RAM ile destekleniyor. Daha da önemlisi şirket bu saat de, Qualcomm’un Snapdragon Wear 4100 işlemcisine yer veriyor. Cihazın toplam kapasitesinin ise 8 GB olduğunu da yeri gelmişken belirtelim.

Bu saatle birlikte fiziksel aktivitelerinizi takip edebilir, kalp atış hızınızı izleyebilir ve kanın oksijen doygunluk seviyesini belirleyebilirsiniz.

Çinli şirket yeni akıllı saatinin ne yazık ki pil kapasitesini açıklamadı. Ancak 45 dakikada sıfırdan yüzde 100’e şarj olduğunu, aynı zamanda pil ömrünün de 36 saat kullanım vaat ettiğini belirtti. Bunun dışında saat USB Typce-C bağlantı girişini de destekliyor.

Fiyata gelecek olursak Meizu’nun bol özellikli akıllı saati, 235 dolarlık bir fiyat etiketine sahip. Şirket bu saatin 1 Haziran’dan itibaren satışları başlayacağını duyurdu.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu