XiaomiYazılım

Mi 10T Android 11 Güncellemesini Almaya Başladı

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında resmiyet kazanan ve fiyatı sebebiyle oldukça beğenilen Mi 10T 5G, Android 10 tabanlı MIUI 12’yi çalıştırıyordu. Özellikle 144Hz tarama hızına sahip ekranı, Snapdragon 865 yongası, 33W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pili ve  başarılı fiyatıyla dikkat çeken model, tasarım tarafında da can alıcıydı. Her ne kadar kalın ve ağır bir telefon olsa da kamera kurulumunun kaslı yapısı hem kullanıcıları, hem de telefonu dışarıdan gören insanları memnun eder türdendi; ancak kalınlığı ve ağırlığı dikkate alan kullanıcılar bu modelde uzak durmuştu. İşte bu iddialı amiral, bugün yayınlanan güncelleme ile Android’in son sürümüne kavuştu. Xiaomi Mi 10T Android 11 güncellemesi Hindistan’da dağıtılmaya başladı.

Xiaomi Mi 10T Android 11 Güncellemesini Aldı

Yine MIUI 12 tabanlı bir güncelleme ile Android 11’e kavuşan Xiaomi Mi 10T 5G, diğer amiral gemilerinin arkasında kalmayarak kullanıcılarını sevindirdi. Güncellemenin boyutu 2.8 GB olurken, Ocak 2021 güvenlik yaması bu pakete dahil edildi. MIUI 12.1.1.0 RJDINXM sürümüne sahip olan güncelleme OTA üzerinden Hindistan’daki Mi 10T kullanıcılarına sunuldu. Mi 10T Android 11 güncellemesinin diğer ülkelere ne zaman sunulacağı ise bilinmiyor.

Mi 10T Pro feature

GSMArena tarafından yapılan habere göre Android 11’in diğer sürümlere ulaşması en az birkaç günü bulacak; ancak er yada geç Global ve Çin modelleri de bu güncellemeye kavuşacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu