XiaomiYazılım

Mi 10T Pro Android 11 Yayınlandı! İşte Güncelleme Detayları

2020’nin Eylül ayında tanıtılan ve satışa Ekim ayının ikinci haftasında sunulan üst seviye Xiaomi Mi 10T Pro 5G modeli tıpkı kardeşi Mi 10T gibi Android 11 güncellemesini aldı. Özellikleri ile Türkiye de dahil olmak üzere birçok ülkede insanların dikkatini çeken ve büyük kitlelere hitap eden model, Android 10 ile kutudan çıkıyor ve MIUI 12 arayüzünü çalıştırıyordu. Her ne kadar yeni güncellemeyle arayüz sürümü değişmese de Android tarafındaki gelişme kullanıcıların yüzünü güldürmeye yetti. Xiaomi Mi 10T Pro Android 11 güncellemesine kavuştu.

Xiaomi Mi 10T Pro Android 11 Hindistan’da Yayınlandı

144Hz tarama hızına sahip ekran, Snapdragon 865 yonga, 108MP çözünürlükte kamera, 33W hızlı şarj destekli 5.000 mAh pil ve rakiplerine göre avantajlı bir fiyat ile tanıtılan Mi 10T Pro, kalın ve ağır olması sebebiyle birçok insan tarafından eleştiriliyor; ancak ekran/kasa oranı ve kamera kurulumu övülmeyi hak eden hususlar. Tasarımsal ve donanımsal hatlarının dışında 2.8 GB büyüklüğünde bir güncelleme ile güne başlayan model, Android 11 güncellemesini MIUI 12.1.1.0 RJDINXM sürüm numarasıyla aldı. OTA üzerinden Hindistan modellerine sunulan güncelleme Ocak 2021 güvenlik yamasını da içerisinde barındırdı.

Xiaomi Mi 10T Android 11 OTA

Bunun dışında güncellemenin Global ve Çin modellerine ne zaman sunulacağı bilinmiyor. XDA tarafından yapılan haberler daha fazla detayı barındırmazken, Mi 10T Pro Android 11 güncellemesinin birkaç hafta içerisinde global pazara ulaşabileceğini belirtelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu