Xiaomi

Xiaomi Mi 12 Hakkında İlk Bilgiler: 200W hızlı Şarj

Xiaomi'nin bir sonraki amiral gemisi Mi 12 hakkında ilk bilgiler gün yüzüne çıkmaya başladı. Üst düzey hızlı şarj bekleniyor.

İlk çeyrekte amiral gemisi Mi 11 serisiyle kozlarını oynayan Xiaomi, gelecek yılın başlarında karşımıza Mi 12 amiral gemisi ile çıkacak.

Çinli üretici bildiğiniz üzere bugün erken saatlerde bir sürpriz yaptı. Hızlı şarj konusunda artık lider konumda olan şirket, yeni bir rekor kırarak 200W hızlı şarjını piyasaya sürdü. Bu teknoloji, Hypercharge olarak adlandırılıyor ve şu anda sektörün en iyisi unvanını taşıyor.

Xiaomi Mi 12 hızlı şarj konusunda uçuşa geçecek

Xiaomi’nin piyasaya sürdüğü yeni hızlı şarj teknolojisi; 200 watt kablolu+120W kablosuz olarak geliyor. Bunlardan kablolu şarj 8 dakikada tam dolum yaparken, kablosuz şarjda ise bu süre 15 dakika.

Şimdi yabancı kaynaklarda bu bilgiden yola çıkarak bir sonraki Mi 12 hakkında ilk detayları açıkladı. Raporlara göre Xiaomi’nin bir sonraki amiral gemisi telefonu, bugün piyasaya çıkan Hypercharge teknolojisiyle gelecek. Yani cihaz 200W kablolu+120W kablosuz hızlı şarj desteğine sahip olacak.

Mi 12

Pil ömrü açısından ise bu telefonda, 4.500 mAh üzeri bir pile yer verilmesi bekleniyor. Muhtemelen şirket hızlı şarjdan dolayı kapasiteyi arttırmayı çok düşünmeyecektir diye tahmin ediyoruz.

Öte yandan Mi 12’ye güç verecek işlemci de yine Qualcomm olacak. Son zamanlarda yeni yonga seti üzerine çalıştığı ortaya çıkan çip üreticisi, ilerleyen günlerde Snapdragon 888 Plus yonga setini piyasaya sürecek. İşte Mi 12’de bu yonga setinden güç alacak ve eşsiz bir performans sunacak.

 

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu