Android GüncellemeXiaomi

Mi A2 Lite 2021’in İlk Güncellemesini Aldı! Sadece 16MB

2017 yılına kadar tanıttığı telefonlarda MIUI arayüzünü kullanan ve bu sayede sevilen Xiaomi, 2017 yılında tanıttığı Mbi A1 modeliyle bu gidişatı değiştirdi. Dönemi için oldukça başarılı olan Mi A1’i “Android One” projesi kapsamında Saf Android tabanlı bir şekilde tanıtan şirket, daha sade; ancak daha stabil bir cihazı pazara sunmuş oldu. Ardından 2018 yılında “A” serisinin ikincisini, Mi A2‘yi tanıtan şirket, bununla da yetinmeyip Mi A2 Lite modelini Türkiye’de dahil birçok pazara sunmuştu. Serinin son cihazlar A3 serisinde yer alırken, 2019’dan beri yeni bir cihaz görmüyoruz. Ek olarak A2 Lite bu sabah yeni yılın ilk güncellemesini aldı.

Android One kapsamında olduğu için güncelleme tarafında herhangi bir problem yaşamayan Xiaomi Mi A2 Lite, bu sabah aldığı güncellemeyle Ocak 2021 güvenlik yamasına kavuştu. Hali hazırda uzun süredir Android 10’a sahip olan telefon, Android One’lı cihazların iki büyük güncelleme alması sebebiyle ömrünü tamamlamış gibi görünüyor. En azından telefonun büyük güncelleme alması beklenmiyor.

V11.0.17.0.QDLMIXM sürüm numarasına sahip olan güncelleme sadece 16MB‘lık bir boyuta sahip. Bu da güncellemenin güvenlik yaması dışında kapsadığı bir alan olmadığını gösteriyor. Telefonu hatırlatmak gerekirse de; dönemi itibariyle başarılı sayılabilecek bir donanımla gelen A2 Lite, gücünü 14nm üretim sürecine sahip Snapdragon 625‘den alıyor. 3GB / 4GB RAM ve 32GB / 64GB depolama seçeneklerinin yanı sıra 5.84 inç büyüklüğünde IPS LCD bir ekranla gelen model, 4.000 mAh pil ve ikili arka kamerayla döneminin başarılı telefonları arasına yazılıyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu