Android GüncellemeXiaomi

Mi A3 Android 11 Güncellemesini Sonunda Sorunsuzca Aldı

2019 yılının yaz aylarında tanıtılan ve “Android One” projesi kapsamında MIUI ile değil, Saf Android ile kullanıcıların karşısına çıkan Xiaomi Mi A3, sorunlu güncellemelerin ardından nihayet Android 11 güncellemesini sorunsuzca almaya başladı. Aslında daha öncesinde yayınlanan; ancak birçok hata ve problemi beraberinde getiren güncelleme, Mi A3 kullanıcılarını canından bezdirmiş, şirket de güncellemeyi geri çekmişti. Peki Mi A3 Android 11 güncellemesini sorunsuzca kullanabilecek mi?

xiaomi mi a3 ozellikleri ve fiyati

Mi A3 Android 11 Güncellemesini Sorunsuzca Kullanabilecek Mi?

Aynı sıkıntıları Android 10‘da da yaşayan Xiaomi Mi A3 kullanıcıları şirkete büyük sitemler ederken, aylar süren çalışmalar Android 11’deki hataların ortadan kalkmasını sağladı. Hatta son yayınlanan hatalı Mi A3 Android 11 güncellemesi telefon için ölümcüldü. Güncellemeyi yapan birçok kullanıcı telefonunu çalışmadığından şikayet ediyordu.

32d9c3a83f76f98aeb104be178642895c9a29787

Yeni yayınlanan güncellemeye gelecek olursak, 1.4GB büyüklüğünde bir paketin OTA üzerinden telefona verildiğini; geliştirilmiş bildirimlerin, konuşma balonlarının, daha kapsamlı izin yönetiminin ve daha başarılı gece modunun diğer Android 11 alan telefonlar gibi bu telefona da sunulduğunu söyleyebiliriz. Bu güncelleme, her ne kadar şu an için sorunsuz gözükse de yetkililer bir süre daha beklemenin hayra alamet olacağını belirtiyor. Eğer siz de Xiaomi Mi A3 kullanıcısı iseniz bu güncellemeyi yapmadan önce birkaç hafta bekleyebilirsiniz. Daha kararlı bir sürüm içinse XDA ve diğer benzer platformlardan Android 11 ROM’u indirebilir, telefonunuzu farklılaştırabilirsiniz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu