XiaomiTeknoloji Haberleri

Mi Notebook Pro 29 Mart’ta Tanıtılacak: Peki Neler Biliyoruz?

Çinli Xiaomi'nin 5 gün sonra gerçekleştireceği etkinlik yeni laptopa da aracılık edecek. Xiaomi Mi Notebook Pro 29 Mart'ta duyurulacak!

Birkaç gün önce yaptığımız haberlerde söylediğimiz gibi 29 Mart tarihinde yeni ürünlerini tanıtacak olan Xiaomi, artık adeta gün sayıyor. Etkinlikte yeni amiral gemilerini ve yeni tabletini duyuracak olan şirket, yeni laptopunu da atlamayacak. Xiaomi Mi Notebook Pro 5 gün sonra resmiyet kazanacak. Peki lansmanına günler kalan Notebook Pro hakkında neler biliyoruz?

Mi Notebook Pro Üst Düzey Ekran Sunabilir

Daha öncesinde birkaç teaser ile yeni Mi Notebook Pro için zemin hazırlayan Xiaomi, sektördeki pazar payını arttırmak istiyor. Bu doğrultuda oluşturulan yeni model 6 farklı atılımla birlikte gelecek. Şirket henüz bu “atılımların” ne olduğunu açıklamasa da tanıtılacak olan sürümlerin birisinde 3K çözünürlükte 90Hz tazeleme hızına sahip yüksek kaliteli bir ekran bekliyoruz. Bu ekran muhtemelen üst düzey parlaklık, kontrast ve renk performansıyla göz dolduracak ve OLED tabanlı olacak.

Xiaomi Mi Notebook Pro 2021 Teaser Featured 01 696x443 1

Donanım tarafına göz attığımızda Mi Notebook Pro 2021’de 5GHz hızında çalışan en yeni nesil i7 modelini işlemci tarafında karşılıyoruz. Bilgisayardaki işlemci Intel Core i7-11375H olurken, ekran kartı tarafı NVIDIA GeForce RTX 3050 Ti ile destekleniyor. Bunların dışında cihazla ilgili söylenebilecekler şu şekilde:

  • Oldukça ince çerçeveler
  • Metal tasarım
  • Daha önceki modellerin aksine arka tarafta büyük bir “Xiaomi” ibaresi

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu