YazılımAkıllı Telefonlar

Microsoft Edge 91, Can Sıkan Bir Sorunla Karşı Karşıya!

ABD'li Microsoft'un popüler web tarayıcısı Microsoft Edge, 91. sürümündeki bir sorunla can sıkmaya başladı. Kullanıcılar durumdan çok rahatsız.

Microsoft Edge ve Google Chrome arasındaki rekabet her geçen gün kızışıyor. Her iki şirkette tarayıcılarında kaçınılmaz özelliklere yer vererek kullanıcıları birbirlerine çekmek için çabalıyor. Son günlerde Microsoft, Edge tarayıcısının yeni sürümle uçuşa geçeceğini vaat ederken, Google’da aynı şekilde 91.sürümle birlikte hız konusunda büyük işlere imza attı.

Bildiğiniz üzere Microsoft ve Google, birkaç gün önce tarayıcılarının 91.sürümünü piyasaya sürdü. Birbiriyle rekabet eden her iki şirkette bu güncellemelerin yüksek derecede performans odaklı olduğunu dile getirdi. Ancak Microsoft Edge 91. sürümünde kullanıcıların canını sıkan bir sorun ortaya çıktı.

Microsoft Edge 91.inci sürümde can sıkan Bing hatası

Kullanıcılardan gelen raporlara göre Microsoft Edge’nin son sürümü, uygulamaya giriş yaparken tarayıcı ayarlarını değiştirmeye yönelik bir bildirim gösteriyor.

 Microsoft Edge 91

Microsoft Bing’i varsayılan arama motoru yapmanıza dair gönderilen bu bildirimler, kullanıcılar arasında epey sert tepkilere neden oldu. Çünkü bildirimi kapatsanız bile tarayıcıya bir sonraki girişinizde yine aynı sorun ortaya çıkıyor ve bu durum artık kullanıcıların forumlarda konu açmasına kadar uzandı.

Tabii bu durumun can sıkması durumunda ortada daha ilginç bir konu bulunuyor. Microsoft Bing arama motorunu varsayılan olarak kullanan kişiler de, yine aynı sorundan muzdarip olduklarını ve Bing’in yine varsayılan olarak ayarlanması yönünde ekrana bir bildirim geldiğini dile getiriyor.

Bu duruma karşılık Reddit formundaki bir Microsoft yöneticisi, ekibin sorunun nedenini araştırdığını ve bunun için biraz zamana ihtiyaç duyduklarını ifade etti.

Bakalım ABD’li yazılım devi sorunu çözmek için nasıl bir yol izleyecek? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu