YazılımAkıllı Telefonlar

Microsoft Edge Öğrencilerin Beklediği Özelliğe Kavuştu!

Chromium tabanlı Microsoft Edge, bir süredir deneysel olarak test edilen özelliği nihayet Insider sürümlerde almaya başladı.

Google Chrome’un en ciddi rakibi olarak gösterilen Microsoft Edge, yeni özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda öğrenciler için test edilen matematik çözüm aracı, bugünden itibaren kullanıma sunuldu.

Özellikle pandemi döneminde evde olan ve online derslere yoğunlaşan öğrenciler, Microsoft’un sunduğu bu matematik çözüm aracından en iyi şekilde yararlanabilecek. Yazılım devi bu konu hakkında ”öğrenciler için en basit ve yararlı araçları geliştiriyoruz”  ifadelerini kullandı.

Microsoft Edge matematik sorularını kolayca çözebilecek

Microsoft’un merakla beklenen bu özelliği, daha önce birkaç aşama yoluyla etkinleştirebiliyordu. Ancak bugünden itibaren; Canary, Dev ve Beta kullanıcıları, bu özelliği direkt olarak kısayoldan açabilecek.

Sizlerde Edge tarayıcınızda Matematik çözücüyü kullanmak için; tarayıcının sağ üst köşesinde yer alan ayarlar menüsüne (…), ardından ”Diğer Araçlar” kısmına gelerek buradan Matematik çözme aracını etkinleştirebilirsiniz.

Microsoft Edge
Artık matematik sorularınızı bu araç sayesinde kolayca yapabileceksiniz.

Yukarıdaki ayarı etkinleştirdikten sonra uygulamaya giriş yapın ve yapmak istediğiniz matematik işlevini buraya giriniz. İşlemi girdikten sonra ise kenar çubuğunda yer alan ”Çöz” seçeneğine basmanız yeterli olacaktır. Ek olarak bu işlemlerin talimatlarını adım adım görmek içinde ” Çözüm adımlarını göster” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Edge için sunulan bu özellik, diğer adıyla Math Solver adını taşıyor ve öğrencilerin işlerini kolaylaştırmak için geliyor. Sizlerde bu özellikten yararlanmak için Edge tarayıcısının Insider sürümlerinden birini indirip cihazlarınıza kurabilirsiniz.

Kaynak
Microsoft

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu