Windows

Microsoft Edge Yeni Bir ”Çocuk Modu” Özelliğine Kavuşuyor

Microsoft’un popüler tarayıcısı Edge, çıktığı günden bu yana oldukça popülerlik kazandı. Chromium tabanlı olan bu tarayıcı, kötü donanımlı bilgisayarlar içinde en iyi çözüm haline geldi diyebiliriz. Zira Chrome’a nazaran daha az bellek tükettiği için, kullanıcılar bu tarayıcıyı daha çok tercih ediyor.

Her geçen gün sürekli olarak yeni bir özelliğe kavuşan Microsoft Edge, şimdi de ebeveynlerin işine yarayacak harika bir özelliği getirmeye hazırlanıyor. Raporlara göre Microsoft, yeni güncellemesi ile birlikte ”Çocuk Modu” adında kullanışlı bir özelliği başlatacak.

Microsoft Edge Çocuk Moduna Kavuşuyor

Microsoft’un şu an için test ettiği ”Çocuk Modu”, adından da anlaşılacağı üzere çocukların kullanacağı bir arayüz getirecek. Bu özelliği kullanmak için, tarayıcıdan profili seçerek aktif hale getirmeniz yeterli olacaktır. Peki Microsoft’un yeni çocuk modu tam olarak ne gibi özellikler sunacak?

Microsoft Edge tarayıcısının yeni çocuk modu işlevi, kullanıcıya özel temalar sunacak. Güvenlik açısından da sıkı bir korumaya sahip olması beklenen bu işlev, Bing’in güvenlik önlemleriyle korunacak. Ek olarak ebeveynlerin yalnızca uygun websitelerini seçmesine olanak tanıyan bir ayrıcalığa da yer verilecek.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Ebeveynler, aynı zamanda ”Aile” bölümünden onaylanmış içerik listesini de düzenleyebilecekler. Yani yeni güncelleme, tam bir aile dostu özellikler sunacak.

Şu anda çocuk modu özelliğinin ne zaman piyasaya sürüleceği bilinmiyor. Ancak ilk olarak İnsider kullanıcılarına, daha sonra ise küresel olarak herkese sunulacaktır. Bakalım Microsoft, bu işlevi kararlı sürüme ne zaman sunacak? Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu