YazılımAkıllı Telefonlar

Microsoft Edge Yeni Güncellemeyle Hızlanacak

Chromium tabanlı Microsoft Edge, sık sık güncellenerek yeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Google Chrome’un en iddialı rakibi olarak gösterilen bu tarayıcı, Canary sürümünde iki yeni özellik daha aldı.

Uzun süredir kullanıcı deneyimi iyileştirmeye odaklanan Microsft, Edge tarayıcısının Canary sürümüne performans odaklı bir yenilik getiriyor. Buna ek olarak şirket, PDF formatın içinde ayrı bir özellik sunuyor.

Microsoft Edge’ye iki yeni özellik

Canary sürümüne getirilen özelliklerden bir ”performans modu”. Microsoft, bu özellikle düşük donanımlı bilgisayarların yardımına koşuyor. Tarayıcı hızını arttıran bu yenilik, aynı zamanda CPU ve pil tüketimi de önemli ölçüde iyileştiriyor.

Sizlerde performans modunu Edge Canary sürümünde kullanmak istiyorsanız, -enable-features=msPerformanceModeToggle satırını tarayıcınıza girin. Ardından performans modunu etkinleştirin ve sistem ayarlarından da açın. Bu yenilik aşağıdaki fotoğrafta ayrıntılı olarak mevcut.

Microsoft Edge
Microsoft Edge performans modu ile daha stabil

Sadece bununla kalmıyor. Aynı zamanda Microsoft, PDF aracı içinde yeni bir özellik getiriyor. Artık kullanıcılar, PDF formatındaki dosyalara metin ekleyebilecek. Bu, çoğu kişinin işine yarayacak önemli bir yenilik. Özellikle ofis ortamındaki kişiler Edge’nin bu özelliğinden kolayca yararlanabilir.Microsoft Edge

Şu anda Microsoft Edge Canary sürümüne eklenen yenilikler bunlar. Sizlerde performans modu ve yeniPDF özelliğini kullanmak istiyorsanız Canary Build 91.0.859.0 sürümünü bilgisayarlarınıza kurabilirsiniz. Bu özelliklerin kararlı sürüme gelmesi de birkaç ay süre alacaktır diye tahmin ediyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu