YazılımAkıllı Telefonlar

Microsoft Surface Duo Kullanıcılarının Başı Sorunlarla Dertte

Microsoft'un kitap tasarımlı akıllı telefonu Microsoft Surface Duo, son güncellemeden sonra kullanıcılarını adeta çileden çıkarttı.

Microsoft Surface Duo, piyasaya çıktığından bu yana pek çok sorunuyla gündeme geldi. Ancak cihaz için yayımlanan Nisan güncellemesi bu hikayeyi biraz daha kötüleştirdi. Zira kullanıcılar neredeyse isyan edecek durumda geldiler.

Microsoft Surface Duo için yayımlanan Nisan güvenlik yaması, genel olarak sistem hatalarını düzeltmeyi ve bir takım sorunları gideriyordu. Ancak güncellemeyi yükleyen kullanıcıları sürekli olarak farklı sorunlardan dert yandılar.

Microsoft Surface Duo kullanıcıları isyanda

2021.314.9x güncelleme birkaç gün önce Surface Duo kullanıcıları için sunuldu. Ancak bu güncellemedeki yazılım sorunu, bazı kişilerin siyah ekran hatası almasına kadar neden oldu. Raporlara göre kullanıcılar telefonu kullanırken ekran aniden kararıyor.

Sorunu yaşayan kişiler ilk olarak ekranlarından şüphelendi. Ancak bu konu hakkında çok fazla şikayet açılmasından sonra asıl sorunun güncellemeden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Microsoft Surface Duo
Microsoft Surface Duo kullanıcıları siyah ekran sorunu yaşıyor

Microsoft’un bu telefonu piyasada çok fazla bulunmuyor. Ancak gelen şikayetlerin haddi hesabı yok. Zira Reddit ve Microsoft forumlarında Surf Duo kullanıcılarının hemen hemen hepsi konu açtılar.

Bu duruma karşılık olarak Microsoft moderatörlerinden yanıt gecikmedi. Siyah ekran sorunu yaşayan kişilere çözüm olarak Microsoft çalışanı, kullanıcıların Microsoft Launcher’i yüklemesini tavsiye etti. Ancak bunu yükleyen kişiler sorunun yine devam ettiğini ifade etti.

Sadece bu kadarıyla da bitmiyor. Aynı zamanda Nisan güncellemesinden sonra kullanıcılar; performans, yanıt verme, kamera ile ilgili sorunlar olduğunu da dile getirdi. Dolayısıyla yeni bir güncelleme gelene kadar kullanıcıların Nisan güncellemesini yüklememesi tavsiye ediliyor.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu