WindowsAkıllı TelefonlarTeknoloji Haberleri

Microsoft Yeni Windows İçin Tarih Verdi!

Uzun süredir merakla beklenen yeni Windows için tarih verildi. Şirket bu ay yeni sürümü resmen piyasaya sürecek.

ABD merkezli yazılım devi Microsoft, bugün yaptığı açıklama ile yeni Windows sistemini ne zaman piyasaya süreceğini duyurdu. Uzun süredir beklenen yeni işletim sistemi (Windows 10 Sun Valley olabilir), 24 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşecek bir etkinlikte lanse edilecek.

Microsoft’un davet mektubunda çok fazla ayrıntı bulunmuyor. Ancak şirket ”Windows için sırada ne var” sloganı ile yola çıkacak ve etkinliği bu temanın altında düzenleyecek.

Microsoft yeni Windows’u 24 Haziran’da duyuracak

ABD’li üretici ne yazık yeni işletim sistemi hakkında çok fazla bilgi vermedi. Sadece etkinliğin 24 Haziran’da gerçekleştireceğini ve internet sitesinde de bununla ilgili bir hatırlatıcı oluşturabileceğini belirtti.

Yeni Windows’un tasarımına dair pek çok sızıntıya denk geldik. İşte şirketin de web sitesinde oluşturduğu bu davette, pek çok ayrıntı yuvarlatılmış bir tasarım dilinin kullanılacağını ortaya koyuyor.

Microsoft’un göndermiş olduğu mailde, şirketin CEO’su olan Satya Nadella ve Baş Ürün Sorumlusu PanosPanay’ın da etkinlikte olacağını gösteriyor.

İddialara göre Microsoft’un düzenleyeceği bu büyük etkinlikte, herkesin aylardır yolunu gözlediği ”Windows 10 Sun Valley” sürümüne yer verilecek. Bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürüleceğine dair haberle gündeme gelen bu güncelleme, Windows 10 için yeni bir başlangıç menüsü getirirken, aynı zamanda daha yuvarlak köşeler ve yeni bir görsel tasarımı da beraberinde getirecek.

Sizce Microsoft 24 Haziran’da hangi ürününün duyurusunu yapacak? Düşüncelerinizi yorumlarda  belirtiniz.

Yoluyla
Twitter
Kaynak
Microsoft

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu