XiaomiYazılım

MIUI 12.5 Bu Özelliği İle Adeta Övgüler Alıyor

Xiaomi, sevilen arayüzü MIUI 12’ye her geçen gün yeni özellikler eklemeye devam ediyor. MIUI 13 öncesinde ara bir güncelleme olarak sunulan MIUI 12.5, her bir zerresine kadar kullanıcıların beğenisini kazanmayı başardı. Şirket bu güncellemesiyle birlikte hiç şüphesiz, akıllı telefonlarımızı küllerinden doğdurdu.

MIUI 12.5 beğeniler kazanıyor

Xiaomi, bilindiği üzere MIUI12.5 arayüzünü geçtiğimiz haftalarda yeni amiral gemisi Mi 11 ile birlikte tanıttı. Bir yaşındaki MIUI 12’nin tüm hatalarının giderildiği bu sürüm, getirdiği pek çok yenilikle de kullanıcıların beğenisini kazandı. Özellikle yenilenmiş ”pil bölümü” ayarları, cihazın pil sağlığını ve durumunu en doğru şekilde gösteriyor. Hiç şüphesiz bu da, telefonunuzun pilinin değişip değişmeyeceğini sizlere bir uyarı nezninde sunuyor.

MIUI 12.5

Yukarıdaki resimde de  göreceğiniz üzere MIUI 12.5 ile gelen bu yeni pil durumu bölümü; cihazınızın pil sağlığını sizler için analiz ediyor ve daha sonra da bunu raporluyor. Örnek verecek olursak pil durumunuz kötü ise, yukarıdaki resimde yer alan bölmede, ”Düşük” yazısı renkleniyor. Eğer ki pil sağlığınız normal ise, ”Normal” yazısı gösteriliyor. Eğer ki pil sağlığınız iyi ise, bunun içinde ”İyi” yazısı gösteriliyor. Ancak pil durumunuz çok iyi derecede ise, bunun içinde ”Mükemmel” ibaresinin işaretlendiğini görebilirsiniz.

Daha bu kadarıyla da bitmiyor. Ek olarak birkaç yenilik daha görüyoruz. Örneğin yukarıya baktığınız zaman; sıcaklık ve şarj döngüsü kısmı da gözlerden kaçmıyor. Bunların altında ise ”ter şarjı” etkinleştirmek için bir seçenek bulunuyor. Ancak bu özellik, yalnızca ters şarjı destekleyen modellerde çalışabiliyor.

Şu anda MIUI 12.5 beta sürümünde göze çarpan yenilikler bu kadar. Ancak bizlerde bir beta kullanıcısı olarak, MIUI 12.5’in, tıpkı iOS arayüzü kadar stabil  hale geldiğini belirtmeden geçemeyeceğiz. Bir de kararlı sürümün geleceğini varsayarsak, Xiaomi gerçekten de çıtayı arşa çıkarmış olacak diyebiliriz. Bekleyip görelim…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu