XiaomiYazılım

Xiaomi, MIUI 12.5 arayüzünde performansı arşa çıkarıyor!

MIUI 13 için hazırlıklarını sürdüren Xiaomi, MIUI 12.5 beta sürümünü yeni özelliklerle güncelledi. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarının en aktif üreticilerinden Xiaomi, popüler arayüzü MIUI üzerinde yeni özellikleri test ediyor. Son olarak MIUI 12.5 kararlı sürümünün dağıtımına yoğunlaşan şirket, bunun akabinde beta sürümlerde de yeni özellikleri deniyor.

Son olarak sistem uygulamaları için yeni özellikleri getiren Xiaomi, şimdi ise ayarlar uygulamasına performans modunu da içeren yeni bir özellik ekliyor.

Xiaomi, MIUI 12.5’e yeni performans modunu ekledi

Geçtiğimiz günlerde kapalı beta kullanıcılarına MIUI 12.5 v21.6.28 yapı numaralı sürümü yayınlayan Xiaomi, bu güncellemeyle birlikte; performans, dengeli, pil tasarrufu ve ultra pil tasarrufunu içeren yeni modları ekledi.

MIUI 12.5

Yukarıdaki ekran resminde de görüldüğü üzere bu yenilik, kullanıcı tercihine göre modlar arasında seçim yapılmasına izin verecek.

Dileyen kullanıcılar yoğun kullanımlarda performans modunu tercih ederken, dileyen kişilerse daha az pil tüketimi için pil tasarruf modunu tercih edebilir.

Ancak yukarıda bahsedilen her iki modu da seçmek istemeyen kullanıcılar, en ideal olan ”dengeli” modunu seçebilir. Bu, kullanıcının hem pilinden tasarruf ettirecek, hem de performansını dengede tutacak.

Çinli üreticinin getirmiş olduğu bu yenilik, şu anda kapalı beta sürümüne sahip kişiler için kullanılabilir. Pil tasarrufu ayarlarına girerek sizlerde bu özellikten en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

MIUI 12.5 kararlı sürüme sahip kişiler ise, gerekli testler tamamlandıktan sonra bu özelliğe yeni bir güncelleme ile kavuşabilir. Ancak şirketin test ettiği tüm yeniliklerin MIUI 13 ayak sesleri olduğunu da belirtmekte fayda var.

MIUI 13, Ağustos ayında gelecek

Xiaomi’nin bir sonraki arayüzü MIUI 13 hakkında sızıntılar epey arttı. Geçtiğimiz günlerde şirketin bu arayüz için dahili testlere başladığı haberleri ortaya çıktı.

MIUI 13

Bunun ardından ise Xiaomi yöneticilerinden biri, yeni arayüzün 2021  Ağustos ayında duyurulacağını açıkladı. Tüm bu sızıntılar ardını kovalamaya devam ederken Çinli üretici ise, bu arayüz ile gelmesi beklenen tüm yenilikleri şimdiden MIUI 12.5’de test etmeye başladı.

Kullanıcılar MIUI 13 ile birlikte bambaşka bir deneyime imza atacak. Zira Xiaomi performans konusunda dengeyi en üst seviyede tutarken, pil tarafında da yine en az güç tüketimine odaklanacak.

Peki sizler Xiaomi’nin performansından memnun musunuz? Düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu