XiaomiYazılım

MIUI 12.5 Beta Sürümüne Yepyeni Özellikler Eklendi

Xiaomi, en son ki MIUI 12.5 beta sürümüne bazı yeni özellikler ekledi. İşte detaylar;

Güncellemeler konusunda oldukça aktif çalışan Xiaomi, Çin’de şu anda yeni arayüzü MIUI 12.5’i test ediyor. Birkaç ay önce tüm dünyaya açık olarak tanıtılan bu arayüz, önümüzdeki günlerde kararlı olarak da cihazlara gelmeye başlayacak. Ancak kararlı sürüm öncesinde Xiaomi, haftalık beta sürümüne bazı yeni özellikler ekliyor.

MIUI 12.5 Beta Sürüme Yeni Özellikler Geldi

Tanıtıldığı günden bu yana beta olarak test edilen MIUI 12.5 arayüzü, kısa sürede pek çok özelliğe sahip oldu. Akıcılık ve performans konusunda da kusursuz bir deneyim sunan bu arayüz, şimdi ise yeni özellikleriyle daha da zengin hale geliyor. Peki bu hafta ne gibi yenilikler sunuldu? Dilerseniz gelin, sözü daha fazla uzatmadan yeni gelen özelliklere bir bakalım;

İşte Yeni Gelen Özellikler

Xiaomi, son iki haftada ”21.3.12” ve ”21.3.18” yapı numaralı iki yeni güncelleme yayınladı. Art arda yayınlanan bu güncellemeler; sistem optimizasyonun yanı sıra, bazı yeni özellikleri de beraberinde getirdi.

Örneğin 21.3.12 yapı numaralı sürüm, Redmi K40 serisi için Dolby Atmos desteğini ekledi. Daha sonraki sürümle birlikte de pil için yeni bir işlev sunuldu. Bu işlev, pilin ani boşalmasına karşın size çeşitli önerilerde bulunuyor. Bir nevi hızlıca boşalan piliniz için, ”güç tasarrufu aç, ya da şu uygulamaları kapat” gibi bir dizi bildirim gönderiyor.

MIUI 12.5

Acil Durum İçin Konum Bildirme

Yeni güncellemeyle gelen bir diğer özellik ise, acil durum ayarıyla alakalı bir yenilik. Artık acil durumlarınızı gerçek zamanlı konumunuzla birlikte paylaşabileceksiniz. Tabii bu özelliği açtığınızda rehberinizden en az birine seçmeniz gerekecek.

MIUI Galery Uygulamasına Yeni Ayarlar

MIUI 12.5 beta sürümünün haftalık beta güncellemesinde, MIUI Gallery uygulaması içinde yeni bir özellik getirildi. Artık galeri uygulamasında fotoğraflarınıza 4:3 en/boy oranına sahip çerçeveler ekleyebileceksiniz.

MIUI 12.5

Yeni Bildirim Seçeneği

Bildirimlerle ilgili sürekli olarak güncelleme yapan Xiaomi, son sürümle birlikte kayan bildirimler için yeni bir seçenek sundu. Bu yeni işlevle birlikte artık, istemediğiniz uygulamaların ”kayan bildirimlerini” süreli ya da ekran kilitlenene kadar engelleyebileceksiniz.

MIUI 12.5

Şu an için MIUI 12.5 beta sürümünde keşfettiğimiz yenilikler bu kadar. Ancak bu tür bilgileri daha sık görmek istiyorsanız, bizi takip etmeye devam edin…

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu