Connect with us

Xiaomi

MIUI 12.5 Enhanced Global sürüm geliyor! İşte alacak modeller

Yayımlanma

on

miui-12-5-enhanced-global-surum-geliyor-iste-alacak-modeller

Xiaomi, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği bir etkinlikte yeni amiral gemisi telefonu Mi Mix 4’ü duyurdu. Şirket bu telefona ek olarak kullanıcılar için MIUI arayüzünün en son sürümünü de yine resmi olarak piyasaya sürdü. MIUI 12.5 Enhanced sürümü Çin’de tanıtıldı ve ilk etap modellere şu anda ulaştı.

Şimdi ise Xiaomi’nin küresel resmi sayfası, MIUI 12.5 Enhanced Global sürümün olarak yola çıktığını duyurdu. Bunun yanı sıra güncellemenin çıkış tarihi hakkında da önemli bilgiler verdi.

Advertisement

MIUI 12.5 Enhanced Global, 4. çeyrekte global olarak gelecek

MIUI 12.5’in gerek performansı, gerekse görsel tasarımı kesinlikle Xiaomi kullanıcılarını tatmin etmeyi başardı. Ancak bu kadarıyla sınırlı kalmak istemeyen Xiaomi, daha fazla çalışarak optimizelere odaklandı ve bu kez de MIUI 12.5 Enhanced sürümü ile karşımıza çıktı.

MIUI 12.5 gelismis surum

Çinli firmanın yeni arayüz güncellemesi genel olarak performansı artırmaya ve pil tüketimini azaltmaya olanak tanıyor. Resmi verilere göre MIUI 12.5’in geliştirilmiş sürümü; Sıvı depolama, atomize bellek ve odaklanmış algoritma gibi temel özelliklere odaklanıyor. Tüm bunlar sistemin daha akıcı çalışmasını, aynı zamanda bir o kadar da uzun süreli kullanılmasını vaat ediyor.

İşte MIUI 12.5 gelişmiş sürümü global olarak alacak ilk modeller

Xiaomi’nin resmi duyurusuna göre MIUI 12.5 Enhanced Global sürüm, 4.çeyrekten itibaren piyasaya sürülmeye başlayacak ve ilk etapta şu modellere ulaşacak.

Advertisement
  • Mi 11
  • Mi 11i
  • Mi 11 Ultra
  • Mi 11X Pro
  • Mi 10T Pro
  • Mi 10T
  • Mi 10 Pro
  • Mi 10

Yukarıdaki modeller 4.çeyrekten itibaren yeni güncellemeyi almaya başlayacaklar. Geriye kalan diğer cihazlar ise ilerleyen günlerde yeni bir listede açıklanacaktır.

Haberi Oku
Advertisement
Click to comment

Görüşünü Bildir

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Xiaomi

Xiaomi 11T Pro, DxOMark testlerinde güçlü rakiplerini geçti

Yayımlanma

on

Xiaomi 11T Pro, DxOMark testlerinde güçlü rakiplerini geride bıraktı

Akıllı telefon pazarının zirve markalarından Xiaomi, iddialı modelleriyle yola hız kesmeden devam ediyor. Çinli üreticinin piyasaya sürdüğü telefonlar hem performans, hem yazılım, hem de tasarımıyla büyülemeyi başarıyor. Şirket son olarak karşımıza Xiaomi 11T ve Xiaomi 11T Pro modelleriyle çıkmıştı.

Üst düzey özellikleriyle dikkat çeken Xiaomi 11T serisi, ülkemizde de satışa çıktı. Şimdi ise bu telefonların yaygınlaşmasıyla beraber test sonuçları da gelmeye başladı. DxOMark, Xiaomi 11T Pro modelinin ekran performansını test etti ve sonuçlandırdı.

Advertisement

Xiaomi 11T Pro, ekranıyla büyülemeyi başardı

Akıllı telefonların çeşitli donanım testlerini gerçekleştiren DxOMark, Xiaomi 11T Pro modelinin ekranını da test etti ve bunu puanlandırdı.

Xiaomi 11T Pro, DxOMark testlerinde güçlü rakiplerini geride bıraktı

DxOMark’a göre Xiaomi 11T Pro, ekran tarafında toplam 87 puan aldı. Sony Xperia 1 III, iPhone 12, ve Asus ROG Phone 5 gibi iddialı rakiplerini geride bırakan cihaz, ekranının ne kadar iyi olduğunu bir kez daha göstermiş oldu.

Ancak Xiaomi 11T Pro, çok daha güçlü rakiplerinin de gerisinde kaldı. Örneğin OnePlus 9 Pro (89) ve iPhone 13 mini (90),bu telefonun ekranından daha iyi sonuçlar elde etti.

Özellikleri hatırlayacak olursak Xiomi 11T Pro; ön tarafında 120Hz yenileme hızını destekleyen bir ekranla geliyor. 6.67 inç boyutundaki bu ekran, OLED panelle donatılıyor ve oldukça estetik bir görünüme sahip.

Advertisement

Haberi Oku

Akıllı Telefonlar

Xiaomi’nin MIUI 13 arayüzü hakkında yeni detaylar

Yayımlanma

on

Yazar

MIUI 13

Xiaomi’nin yeni yıl hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor. Çinli üretici bir yandan amiral gemisi Xiaomi 12 serisi üzerine çalışırken, diğer yandan da MIUI 13 arayüzünü geliştirmek için yoğun bir mesai harcıyor.

Aylardır sızıntısıyla gündeme gelen MIUI 13, artık tanıtım tarihine çok yakın. Muhtemelen 16 Aralık tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen bu arayüz, şimdi yeni bir özelliğiyle daha gündeme geldi.

Advertisement

MIUI 13 özellikleri netleşiyor

Xiaomi’nin bir sonraki MIUI 13 arayüzü, yeni detaylarıyla ortaya çıktı. Çinli kaynaklar tarafından ortaya atılan raporlara göre bu güncelleme, özellikle çoklu görev arayüzünde pek çok yeniliğe sahip olacak.

MIUI 13 ozellikler

Kullanıcılar için yeni araç kutusu sunacak olan Xiaomi, bunun yanı sıra kamera uygulaması, Temalar, sanal asistan için yeni bir karakter, yeni bir pil sıcaklık göstergesi ve albüm içinde yeni bir zaman çizelgesi yenilikleriyle karşımıza çıkacak.

Bu özelliklere ek olarak MIUI 12.5 beta sürümünde de yine bazı özellikler ortaya çıkmaya başladı. Örneğin yeni widget, sanal RAM ve daha pek çok işlev, MIUI 13’ün kararlı sürümünde desteklenen her modele gelecek.

Advertisement

Sadece bunlarla bitmiyor. Onlarca yeniliğe sahip olması beklenen MIUI 13, arayüz tarafında yeni bir yükseltmeye sahip olacak.

Öte yandan Xiaomi, ekranlar arası bağlantıda da yine bir takım yeniliği kullanıcılara sunacak. Şirketin şu anda çoklu ekran desteği bulunuyor. Ancak bu Çin’deki kullanıcıların, MIUI+ uygulamasıyla Windows bilgisayarlara bağlanmasıyla sınırlı. Söz konusu özellik, ne yazık ki global pazarlarda yer almıyor.

Şimdilik MIUI 13 hakkında öne çıkanlar bunlar. 16 Aralık tarihinde piyasaya sürülmesi beklenen bu arayüz, hem görsel hem de stabilizasyon açısından pek çok yenilik ve iyileştirmeye sahip olacak.

Advertisement

Advertisement
Haberi Oku

Yazılım

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced Güncellemesini Avrupa’da aldı!

Yayımlanma

on

Yazar

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced.

Güncelleme konusunda hız kesmeyen Xiaomi, MIUI 12.5 Enhanced sürümünü desteklenen modellere dağıtmaya devam ediyor. Çinli firma son olarak global pazarlarda ikinci etaba geçerken, bugün de popüler modellerinden birine daha yeni güncellemesini sundu. POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced sürümünü Avrupa’da almaya başladı.

Sistem genelinde pek çok açığı gideren ve tamamen kullanıcının yararına geliştirilen MIUI 12.5 Enhanced, şimdi POCO F3 tarafından indirilebilir.

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced ile çok daha iyi

Xiaomi’nin POCO F3 için yayınladığı güncelleme, 12.5.6.0 (RKHEUXM) yapı numarasıyla geliyor ve ortalama 466 MB boyuta sahip. Güncelleme yepyeni arayüz deneyimini cihazlara sunarken, aynı zamanda Ağustos ayı güvenlik yamasını da beraberinde getiriyor.

POCO F3 MIUI 12.5 Enhanced

Aslında güncellemenin değişiklik günlüğü saymakla bitmiyor. Ancak kısaca Xiaomi’nin yaptığı değişikliklerden bahsedebiliriz.

Yeni güncellemeyle beraber POCO F3, daha iyi pil ömrü ve daha akıcı bir kullanım deneyimiyle baş başa kalıyor. Performans odaklı olan bu sürüm, mevcut sürüme kıyasla yüzde 40’a yakın bir artış gösteriyor. Bunun altında ise Xiaomi’nin atomik bellek sistemi ve sıvı depolama mekanizmaları yatıyor.

Çeşitli sahne iyileştirmeleriyle MIUI 12.5 Enhanced deneyimi daha iyi bir seviyeye ulaştırıyor. Dolayısıyla bu sayede de POCO F3 MIUI 12.5 Enhaced ile birleştiğinde çok daha iyi sonuçlar çıkarıyor.

Şu anda OTA ile Avrupa’da dağıtıma çıkan güncelleme, birkaç gün içinde ülkemizdeki kullanıcılara da sunulacaktır.

Haberi Oku

Trendler