XiaomiYazılım

MIUI 12.5 Global Sürüm 2 Modele Daha Çıktı!

Xiaomi'nin yeni arayüzü Çin dışına çıkmaya başladı. Mi 11 ve Redmi Note 10'un ardından, şimdi ise Redmi Note 10/Pro Max güncellemeyi aldı.

Xiaomi, kullanıcıların merakla beklediği MIUI 12.5 Global sürümünü akıllı telefonlara ulaştırmaya başladı. Çin’de ilk etabı tamamlayan üretici, şu an ikinci etaba geçti ve Global pazarlar içinde bu güncellemeyi sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Mi 11 ve Redmi Note 10 MIUI 12.5’i Global olarak alırken, güncelleme bu kez de Redmi Note 10 Pro ve Pro Max modelleri için çıktı.

MIUI 13’ün 89 Modele Geleceğini Gösteren Liste Sızdırıldı!

Redmi Note 10/Pro Max MIUI 12.5 Global sürümü aldı

Güncelleme Redmi Note 10 Pro ve Pro Max için; MIUI V12.5.1.0 RKFINXM yapı numarasıyla geliyor. Şu anda kararlı beta olarak yayımlanan bu sürüm, birkaç gün içinde Global olarak tüm kullanıcılara ulaşacaktır.

Redmi Note 8 2021 Geliyor! Efsane Model; Yine, Yeni Yeniden!

Android 11’i temel alan MIUI 12.5 güncellemesi; MIUI 12’de bulunan hataların çoğunu gideriyor. Şirket bu sürümle birlikte güç tüketimini azaltırken, paralel olarak bellek tüketimini de en aza indirdi. Bu sayede cihazların hızı arttı ve pil tüketimi de azaldı.

Redmi Note 10 Pro ve Pro Max MIUI 12.5 Global surumu aldi
Redmi Note 10 Pro ve Pro Max MIUI 12.5 Global sürümü aldı

Buna ek olarak MIUI 12.5 arayüzü, ilk kez kullanıcıya sistem uygulamalarını silme yetkisini veriyor. Xiaomi’nin belirlediği birkaç sistem uygulaması, eğer gereksizse telefonlardan silinebilecek.

Eski modellere de güncelleme sürprizi

Xiaomi geçtiğimiz hafta birkaç eski modeli içinde müjdeyi verdi. Mi Mix 2S ve Mi 8 serisi modeller MIUI 12.5 güncellemesini alacak şanslı modeller arasına girdi. Ancak bu kullanıcılar güncellemeyi diğerlerinden daha geç bir sürede alacak.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. MIUI 12.5 nihayet çıktı ya. Bizlerde Global olarak bekliyorduk sonunda geliyor yavaş yavaş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu