YazılımAkıllı TelefonlarXiaomi
Trend

MIUI 12.5 Güncellemesi 3 Xiaomi Telefonu İçin Daha Onaylandı

Xiaomi'nin yeni arayüzü MIUI 12.5, üç eski model içinde nihayet onaylandı. İşte yeni arayüzü deneyimleyecek o eski modeller.

Çinli telefon üreticisi Xiaomi, geçtiğimiz günlerde bazı modelleri için kararlı MIUI 12.5 kararlı güncellemesini yayınlamaya başladı.

Bu arayüz raporlara göre en az 28 model için sunulacak. Ancak şirket bugün listelerde olmayan üç eski modelinde güncellemeyi alacağını onayladı. İşte yeni arayüzü deneyimleyecek o eski modeller.

MIUI 12.5 Üç Eski Cihaz İçin Onaylandı

Daha önceki raporlar; Snapdragon 845 işlemcili cihazların güncellemeyi almayacağını ortaya koyuyordu. Ancak bugün açıklama yapan Xiaomi yöneticisi Zhang Guoquan; Mi Mix 3, Mix 2S ve Mi 8 serisi gibi cihazlarında MIUI 12.5’i alacağını resmi olarak onayladı. Yönetici bu açıklamayı weibo hesabından yaptı ve Gizmochina kaynağı da bu haberi bizlerle paylaştı.

Xiaomi, Mi Mix 2S ve Mix 3 için MIUI 12 güncellemesini geçtiğimiz yılın Ağustos ayında piyasaya sürdü. Bu cihazların her ikisi de MIUI 12.5’i ve Android 11’i donanım olarak destekliyor.

Ancak güncelleme programında cihazların yeni arayüzü almayacağı gösteriliyordu. Aynı zamanda Android 11 içinde resmi bir destek bulunmuyordu. Fakat Xiaomi Mix serisinin iki modeline de yeni arayüzünü sunacak.

Bu sayede Mix 2S dördüncü MIUI arayüzünü alırken, Mi Mix 3 ise üçüncü arayüz güncellemesini almış olacak. Buna ek olarak şirketin eski amiral gemisi modellerinden Xiaomi Mi 8 serisi de yeni arayüzü deneyimleyebilecek. Bu modeller; Mi 8 ve Mi 8 Explorer Edition modellerinden oluşuyor.

Xiaomi’nin şu anda beta olarak test ettiği arayüz, desteklenen tüm cihazlara ulaştıktan sonra bu modellere de gelecek. Ancak bu sürecin biraz uzun olacağı söyleniyor. Bekleyip görelim.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu