Akıllı TelefonlarXiaomiYazılım

MIUI 12.5 Kararlı Sürüm Bazı Modeller İçin Çıktı

Xiaomi, bir süredir beta olarak test ettiği MIUI 12.5 arayüzünü kararlı olarak nihayet piyasaya sürdü.

Xiaomi, birkaç aydır Çin’de MIUI 12.5 arayüzünün beta testlerini gerçekleştiriyor. Önceki sürüme nazaran çeşitli yenilik ve optimizasyonlar içeren bu sürüm, görsel açıdan da harika bir deneyim getiriyor.

Şirketin bir süredir beta olarak test ettiği bu sürüm, nihayet bugünden itibaren kararlı olarak sunulmaya başladı. Peki yeni arayüzün kararlı güncellemesini ilk hangi modeller aldı?

MIUI 12.5 Kararlı Sürüm Çıktı

Haftalık betada 20’ye yakın cihazda test edilen MIUI 12.5, dün gerçekleşen lansmanın ardından bugün kararlı olarak sunuldu.

Yeni güncellemeyi kararlı alan ilk model Mi 11 olurken, diğer şanslı model ise geçen senenin amiral gemisi Mi 10 Ultra oldu.

Xiaomi’nin üst düzey özellikler sunan Mi 10 Ultra modeli, bilindiği üzere yalnızca Çin’e özgü satılıyor. Cihazın bugüne dek Global bir sürümü hiç çıkmadı.

Xiaomi MIUI 12.5
Mi 11 ve Mi 10 Ultra kararlı sürümü ilk alan modeller

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen Mi 10 Ultra, Android 10 tabanlı MIUI 12 arayüzüyle piyasaya sürüldü. Bunun ardından cihaz, Android 11’i de alan modellerden biri oldu.

Şimdi ise MIUI 12.5 arayüzü, kararlı olarak Mi 10 Ultra  ve Mi 11 modellerine geliyor.

Güncelleme Mi 10 Ultra için V12.5.1.0.RJJCNXM yapı numarasıyla gelirken, Mi 11 için ise V12.5.1.0.RKBCNXM yapı numarasıyla geliyor.

Çin’deki kullanıcılar şu anda kararlı güncellemeyi OTA ile cihazlarına yükleyebilirler. Ancak güncellemenin Global pazarlar içinde yakında sunulması bekleniyor.

Özellikler

MIUI 12.5 arayüzü; sistem için yeni optimizasyonlar getirirken, aynı zamanda görsel açıdan da yeni duvar kağıtları gibi yenilikler ile geliyor. Kullanıcı arayüzünde iyileştirilmiş dokunsal geri bildirim sunan bu güncelleme, aynı zamanda cihazlara yeni zil sesleri ve çeşitli özelleştirmeler de sunuyor.

Kaynak: Gizmochina

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu