Akıllı TelefonlarAndroid GüncellemeXiaomi
Trend

MIUI 12.5 Kararlı Sürüm Çıkış Tarihi Açıklandı! İşte İlk 5 Model

Xiaomi, dün gerçekleştirdiği bir etkinlikte MIUI 12.5 kararlı sürümün çıkış tarihini açıkladı. Ayrıca ilk 5 modeli de açıkladı.

Dün Çin’de Mi Fan Open Day etkinliği düzenleyen Xiaomi, MIUI 12.5 kararlı sürümün çıkış tarihini de açıkladı.

Kullanıcıların merakla beklediği bu arayüz, birkaç aydır Çin’de beta olarak test ediliyordu. Ancak bu haftanın başından itibaren bazı modeller güncellemeyi kararlı beta olarak almaya başladı. Şimdi ise şirket tam sürümün ne zaman çıkacağını resmi olarak onayladı. Aynı zamanda MIUI 12.5’i kararlı olarak alacak ilk 5 modeli de açıkladı.

MIUI 12.5
MIUI 12.5 kararlı sürüm 30 Nisan’da geliyor

MIUI 12.5 Kararlı Sürüm İçin Vakit Tamam

Şirketin yaptığı resmi açıklamaya göre MIUI 12.5 kararlı sürüm, ilk olarak yukarıdaki listede gördüğünüz modellere gelecek.

30 Nisan’da yayımlanacak olan bu güncelleme; Xiaomi Mi 10, Mi 11, Mi 9SE ve Mi 10 Pro gibi modellere gelecek. Daha sonra ise şirket, ilerleyen günlerde desteklenen diğer modellere bu arayüzü sunacak.

Aslında yukarıda yer alan 5 model bu güncellemeyi geçen hafta Çin’de almıştı. Ancak Xiaomi, ”Stable Beta” altında bu güncellemeyi sunduğu için herkese ulaşmadı.

İşte 30 Nisan tarihinde piyasaya sürülecek olan güncelleme, herkes tarafından kullanılabilecek. Kullanıcılar tam optimize edilmiş MIUI 12.5 kararlı sürümü bu tarih itibariyle cihazlarınıza yükleyebilecek.

MIUI 12.5’in beta ve kararlı sürümleri şu an için yalnızca Çin’de kullanılabilir. Ancak 1/2 ay sonra Global kullanıcılarda yeni arayüzü deneyimleyebilecek.

Güncellemenin herkese ulaşması da muhtemelen Temmuz ya da Ağustos ayını bulacaktır. Zira Global sürümler her zaman güncellemeyi geç aldığı için bu süreci normal karşılamak lazım.

Kaynak: weibo

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu