Akıllı TelefonlarXiaomiYazılım

MIUI 12 Arayüzü Yeni Sorunuyla Çileden Çıkarmaya Devam Ediyor

Xiaomi kullanıcılarının şu anda kullanmış olduğu MIUI 12 arayüzü, yeni sorunuyla can sıkmaya devam ediyor.

Xiaomi kullanıcıları için adeta baş belası haline gelen MIUI 12 sürümü, şimdi de yeni sorunla gündemde. Piyasaya çıktığı günden bu yana ciddi hatalarla haberlerimize konu olan bu arayüz, artık kendini kullanıcılardan soğuttu ve 12.5 sürümünü bekleyenlerin sayısını da bir hayli arttırdı. Zira Xiaomi’nin bir sonraki güncellemesi, bugüne kadar ki tüm sürümlerden daha başarılı olacak.

Kullanıcıların bir kısmı MIUI 12.5 güncellemesini beta olarak test ederken, kimisi ise bu sürümün kararlı yapısı için sabırsızlıkla bekliyor. Genel olarak Xiaomi’nin yeni sürümü hakkında oldukça içi açıcı haberler alıyoruz. Gerek performans olsun, gerekse görsel efekt olsun 12.5 çok daha iyi kullanıcı deneyimi sunacak. Daha sonradan yine bu sürüme değineceğiz. Ancak öncesinde mevcut arayüzdeki yeni hatalara bir göz atalım;

MIUI 12 Yeni Sorunla Gündemde

Xiaomi ve Redmi model telefona sahip bazı kullanıcılar, v12.0.3 numaralı Global sürümün piyasaya sürülmesinden sonra parlaklık kontrolünün ayarlanamamasından dolayı şikayetçi oldular. Bu sorun, v12.0.8 güncellemesine kadar sürekli olarak devam etti. Genel olarak da etkilenen modeller; Mi Note 10, Redmi Note 9S, Redmi Note 8 ve POCO X3 gibi bazı popüler cihazlar oldu.

MIUI 12
MIUI 12

Bilindiği üzere MIUI 12’nin bildirim paneli, yapısı açısından iOS ile benzerlik gösteriyor. Ancak Apple’ın arayüzü kadar stabil çalışmıyor. En basit sebebi de yukarıda bahsettiğimiz hata. Kullanıcılar bildirim panelinden kontrol merkezini açtığı zaman, parlaklık ayarlarını ne yazık ki manuel olarak ayarlayamıyor. Xiaomi’den bu konu hakkında henüz net bir bilgi gelmedi. Ancak sonraki güncellemeler ile çözülecektir diye umut ediyoruz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu