XiaomiYazılım

MIUI 12 Hataları Xiaomi Kullanıcılarını Çileden Çıkarmaya Devam Ediyor

Xiaomi'nin geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü MIUI 12 arayüzü, bazı kullanıcıların başına yeni bir sorun açıyor. İşte detaylar;

Xiaomi’nin popüler MIUI arayüzü günden güne gelişmeye devam ediyor. Yaklaşık 10 yıllık geçmişi bulunan MIUI, kullanıcıların Xiaomi’den kopmamasının en temel sebebi diyebiliriz. Ancak bu arayüzün her sürümü kusursuz denemez. Zira halihazırda piyasada bulunan MIUI 12 sürümü, belki de kullanıcıların canını en çok sıkan sürüm denebilir.

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen MIUI 12, 30’dan fazla modelde şu anda aktif olarak kullanılıyor. Çinli üretici her ne kadar MIUI 12.5 için çalışmalarını sürdürse de, diğer yandan da eski sürümlerini yeni özelliklere kavuşturmaya da devam ediyor. Ancak bazı kullanıcıları çileden çıkaran sorunlara da bir yenisi daha ekleniyor.

MIUI 12 Arayüzünde Can Sıkan Hata

MIUI 12’ye sahip olan bazı Mi 10 kullanıcıları, cihazı her yeniden başlatmalarında simgelerin ekrandan kaybolduğunu söylüyor. Bu sorunu yaşayan ve doğrulamak isteyen bir kullanıcı, Xiaomi Mi 10’u yeniden başlatarak simgelerin kaybolduğunu açıkça ispatlıyor. Dilerseniz aşağıdaki videoya bakın ve sorunun nasıl gerçekleştiğini bir görün.

Gördüğünüz gibi Abhishek adındaki bu kişi, Mi 10 akıllı telefonunu yeniden başlattığında simgelerin ortadan kaybolduğunu söylüyor. Tabii yetkililerden de bir an önce sorunu çözmelerini istiyor. Ancak üzülmeyin. Birazdan sizlere göstereceğimiz basit yöntemler ile sorunu geçici olarak çözebileceksiniz. Hadi gelin başlayalım;

Muhtemelen uygulama çekmesindeki bir hatadan kaynaklanan bu sorun, yapacağınız birkaç basit işlemle düzelecektir.

İşte Yapmanız Gerekenler

  1. Öncelikle telefonunuzun ”Ayarlar” kısmından ”Masaüstüne’ gidin,
  2. Ardından karşınıza çıkan ”Ana Ekran” seçeneğine tıklayın,
  3. Son olarak ise karşınıza çıkan ”Klasik ve Uygulama Çekmecesi” seçeneğinden ”Klasik” olanı seçin. Hepsi bu kadar.

Eğer yukarıdaki basit yöntemleri yerine getirirseniz aynı sorunu tekrardan yaşamayacaksınız. Tabii kalıcı bir çözüm içinde yeni gelecek yazılım güncellemesini beklemenizi tavsiye ederiz.

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu