XiaomiYazılım

MIUI 12 Arayüzünün Çileden Çıkartan Sorunları Var!

Xiaomi'nin MIUI 12 arayüzü ne yazık ki bir türlü sorunsuz hale gelmedi. Kullanıcılar pek çok sorundan dolayı dert yanıyor.

Çinli üretici Xiaomi, aylardır kullanıcılarına MIUI 12 arayüzünün güncellemelerini yayımlıyor. Onlarca yeni özelleştirmeye sahip olan bu arayüz, hiç şüphesiz performans konusunda da tatmin ediyordu. Ancak son zamanlarda pek çok kullanıcı çeşitli sorunlardan dolayı şirkete der yanmaya başladı. Elbette bu sorunların MIUI 12.5 ile son bulması bekleniyor. Ancak kullanıcıların şikayetleri de mutlaka bir an önce dikkate alınmalı.

MIUI 13 Alacak Tüm Xiaomi, Redmi ve POCO Telefonlar!

Bilindiği üzere Xiaomi şu sıralar MIUI 12.5’i cihazlarında test ediyor. Hatta şirket güncellemeyi kararlı olarak da kullanıcılara ulaştırmaya başladı. Fakat MIUI 12.5‘in dünyadaki tüm kullanıcılara ulaşması bir hayli zaman alacak. Dolayısıyla kullanıcılar bu süreç içerisinde yine MIUI 12 arayüzünü cihazlarında kullanmaya devam edecek.

MIUI 12
Kullanıcılar ciddi sorunlar yaşıyor

MIUI 12 arayüzü çeşitli sorunlarla gündemde

Şu anda bu arayüze sahip olan; Xiaomi, Redmi ve POCO kullanıcıları çeşitli sorunlar yaşıyor. Şirket her ne kadar düzenlemeler yaptığını güncelleme notlarında belirtse de, birazdan aşağıda listeleyeceğimiz hatalar bir türlü giderilemiyor. Dilerseniz gelin kullanıcıların şikayet ettikleri bu sorunlara bir göz atalım;

Xiaomi EU ROM Nedir? EU ROM Nasıl Kurulur?

İlk olarak Mi 9T ve Mi 9T Pro kullanıcılarının yaşadığı sorunlardan bahsedelim. Bu kullanıcılar örneğin karanlık bir tema kullanırken; simgelerin yanlış görüntülendiğini, video oynatırken istem dışı bir kararma olduğunu, Her Zaman Açık  Ekran modunda simgelerin kilit ekranında bazen görülmediği, oyunlar sırasında donmalar, animasyon sorunları, kilit açıldıktan sonra ekranda parlama ve titreme, cihazları yeniden başlatırken yanlış bildirim davranışı ve WhatsApp’ta metin sesi ve görüntülemeleriyle ilgili sorunlar olduğunu dile getiriyor.

POCO M3 sahipleri ise MIUI 12 yazılımındaki son güncellemeden sonra akıllı telefonlarının bazen açılamaması gibi bir sorundan şikayetçi. Öte yandan Redmi Note 9S ve Redmi Note 9 Pro kullanıcıları da rastgele yeniden başlatmayla ilgili sorunlardan muzdarip.

Sadece bununla bitmiyor. Xiaomi’nin popüler telefonlarından Redmi Note 8‘de, erken pil tükenmesi ve ses çalma ile ilgili çeşitli sorunlar yaşıyor.

Geriye kalan; POCO F2 Pro, POCO F1, Mi 10 Pro, Redmi Note 5 ve Note 5 Pro gibi modellerde çökmeler ve yavaşlama sorunlarıyla karşı karşıya.

Xiaomi’nin MIUI geliştiricileri bu sorunların farklında. Ancak yapılan güncellemeler ne yazık ki bu sorunlara çözüm olmuyor. Muhtemelen şirket kalıcı bir çözümü 12.5 arayüzüyle getirecek. Zira bu arayüz raporlara göre MIUI 12’den her yönden çok daha iyi.

Kaynak
Kaynak

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu