XiaomiAndroid Güncelleme

MIUI 13’ün 89 Modele Geleceğini Gösteren Liste Sızdırıldı!

Xiaomi'nin MIUI 13 arayüzü hakkında listeler güncellenmeye devam ediyor. Bu kez de 89 modelin desteklendiğini gösteren yeni bir liste sızdı.

Arayüz güncellemeleriyle ön plana çıkan Xiaomi, MIUI 12.5 dağıtımını tüm hızıyla ilerletiyor. Şirket şu anda Global ve ikinci etap sürümleri dağıtmakla meşgulken, aynı zamanda MIUI 13 arayüzünün hazırlıklarını da yapmaya başladı. Desteklenen modeller hakkında sürekli olarak tartışmalı listeler ortaya çıkıyor. Ancak bugün Çinli kaynaklar tarafından sağlanan yeni bir liste, güncellemeyi alacak modellerin kapsamlı bir gruptan oluşacağını gösteriyor.

Daha önce MIUI 12 ve MIUI 12.5 güncellemelerini pek çok modelin almayacağı söyleniyordu. Ancak şirket herkesi ters köşe yaparak güncellemeyi yüzlerce modele getirdi. Aynı şekilde MIUI 12.5 arayüzü de yine yüzlerce modele gelecek. Hatta şirket eski amiral gemileri Mi 8 ve Mix 2S modellerinin de bu güncellemeyi alacağını açıkladı. Önümüzdeki birkaç ay için desteklenen tüm modeller yeni arayüz güncellemesini alacak. Bundan sonra ise rota MIUI 13 arayüzüne çevrilecek. Zira bu arayüz hakkında haberler gelmeye başladı ve sızıntılarda ciddi anlamda arttı.

MIUI 13 listesi genişliyor

Daha önceki haberlerimizde sizlere MIUI 13 güncellemesini alacak cihazları paylaşmıştık. Şimdi ise Çinli kaynaklar aracılığıyla 89 modelin destekleneceğini gösteren yeni bir liste sızdırıldı. Bu listede katlanabilir ekranlı modellerden, onlarca düşük özellikli modellere kadar pek çok cihaz yer alıyor.

MIUI 13’ün özellikleri hakkında şu an için çok fazla bilgi yok. Fakat MIUI 12.5’in ara sürüm olduğunu belirten Xiaomi’nin, asıl değişikleri 13 sürümünde gerçekleştirmesi bekleniyor. Merakla beklenen bu arayüzün 25 Haziran tarihinde duyurulacağı daha önceden sızdırılmıştı. Şimdi ise güncellemeyi alacak modeller gün yüzüne çıkmaya başladı ve 89 modelden oluşan yeni bir liste çıktı. Bu liste, Çin’in sosyal ağ weibo’da güvenilir kaynaklar tarafından sızdırıldı. Listeyi tek tek elle girmek yerine, aşağıda paylaşacağımız tablo ile cihazınızın burada yer alıp almadığını kontrol edebilirsiniz.

MIUI 13
MIUI 13

Birkaç gün önce Xiaomi’nin; Redmi Note 8 ve Redmi 8 ailesine, aynı zamanda Mix 3 ve Mi 9 amiral gemisine bu güncellemeyi sunmayacağıyla ilgili haberler vardı. Ancak bugün ki liste ile Mi 9 serisi güncellemeyi alacak modellere dahil edildi ve oluşan algıyı da bir kez daha ortadan kaldırdı. Lakin Redmi Note 8 ve Note 7 serisinin bu güncellemeyi kesinlikle almayacağı söyleniyor.

İşte güncellemeyi alacak tüm modeller

s 68f63fe69f1744df9784eebacf4a3f13 scaled

MIUI 13 alacak modeller

20.05 saatinde güncellendi

Kaynak
Kaynak

Okan Güleş

Çukurova Üniversitesinde okuyup, teknolojiye ve yazılıma merak salan maceracı bir editör.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu