YazılımXiaomi
Trend

Xiaomi’nin MIUI 13 Arayüzü İçin Sevindiren Gelişme!

Merakla beklenen MIUI 13 için geri sayım artık başladı. Raporlara göre Xiaomi, yeni arayüzünü kısa süre önce test etmeye başladı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, MIUI 12.5 dağıtımında vitesi arttırdı. Şirket bu arayüzü Çin’deki modeller başta olmak üzere hemen hemen çoğu modele getirdi. Şu anda MIUI 12.5 global olarak da dağıtılıyor ve kısa süre içinde desteklenen tüm telefonlara da ulaşması bekleniyor. MIUI 12.5’in dağıtımı henüz bitmese de yabancı medyada MIUI 13 arayüzüne dair haberlerde ortaya çıkmaya başladı.

Daha önce pek çok kez haberlerimizde paylaştığımız MIUI 13 arayüzü, Çin’in güvenilir kaynakları tarafından sağlanan bilgilere göre lansmana çok yakın. MIUI 12’nin lansmanından bu yana çalışmalarına başlanan MIUI 13, şu anda Xiaomi tarafından test edilmeye başladı.

Xiaomi MIUI 13 arayüzünü test etmeye başladı

Rapora göre Çinli üretici şu anda MIUI 13’ü test etmeye başladı. Hatta sadece bu bilgi sağlanmadı. Ek olarak güncellemeyi alacak modellere dair spoiler’lar bile ortaya çıktı. Buna göre MIUI 13 arayüzünü son iki yılda piyasaya sürülen tüm Xiaomi, Redmi ve POCO modelleri alabilecek.

MIUI 13

MIUI Pioneer Grup kuruldu

Bildiğiniz üzere son haftalarda kullanıcılar MIUI arayüzünün global sürümlerinden epey şikayetçi. Çin sürümüne kıyasla daha kötü performans sergilediği öne sürülen bu yazılım, pek çok kullanıcı tarafından defalarca kez gündeme getirildi.

Xiaomi ise hem Çin; hem de global olarak MIUI sorunlarını çözmek ve daha sorunsuz bir MIUI için MIUI Pioneer Grup adında bir ekip kurdu. Beş kişiden oluşan bu ekip farklı kategorilerde MIUI arayüzünü geliştirmeye odaklanacak ve kullanıcının önerilerini şirkete iletecek. Aynı zamanda bu süreç içerisinde yapılan işlemlerde tüm kullanıcıların göreceği şekilde rapor edilecek.

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu