XiaomiYazılım

MIUI 13 Çıkış Tarihi Hakkında Önemli Gelişme!

Xiaomi'nin bir sonraki arayüzü hakkında gelişmeler sürüyor. Bu kez de MIUI 13 çıkış tarihine dair yeni detaylar ortaya çıktı.

Çinli teknoloji devi Xiaomi, yeni akıllı telefonları ve arayüzü üzerine çalışmalarına devam ediyor. Şirket halihazırda MIUI 12.5 dağıtımını sürdürürken, diğer yandan da MIUI 13 için kolları sıvadı.

Xiaomi’nin MIUI 12.5’ten sonra piyasaya süreceği MIUI 13 arayüzü çıkış tarihi ile gündeme geldi. Şirket yöneticilerinden Li Ming, MIUI 13 çıkış tarihine dair bazı spoiler’lar verdi.

MIUI 13 çıkış tarihi Li Ming tarafından sızdırıldı

Bildiğiniz üzere Xiaomi MIUI 12 lansmanından bu yana MIUI 13 üzerine çalışıyor.

Merakla beklenen bu arayüz hakkında çok fazla detay ortaya çıkmasa da, bugün Li Ming sayesinde MIUI 13’ün piyasaya ne zaman sürüleceğine dair bazı gelişmeleri gördük.

MIUI 13
MIUI 13

Buna göre Xiaomi’nin bir sonraki arayüzü bu yılın Ağustos ayında çıkacak. Li Ming bu arayüz dahili olarak test edildiğini doğrulurken, MIUI 13 çıkış tarihi hakkında ise Ağustos ayını işaret etti.

Öte yandan Xiaomi, Community uygulamasının yeni sürümünde de dahili test mekanizmasını benimseyebilir. Bu konu hakkında şu an için çok fazla detay bulunmuyor ancak şirket yeni bir platformu her an duyurabilir.

MIUI 13’ün ilk olarak bu yılın Haziran ayında piyasaya sürüleceği iddia ediliyordu. Daha sonra bazı kaynaklar Temmuz ayını gösterirken, şirket yöneticilerinden Li Ming ise Ağustos ayının sinyallerini verdi. Buna göre MIUI 13 muhtemelen Ağustos ayında piyasaya sürülecek ve kullanıcılarına beklenen tarihten erken ulaşacak.

Özellik olarak ise şirketin yine; animasyonlar, duvar kağıtları, sistem optimizasyonu gibi değişikliklere yer vermesi bekleniyor.

 

Eren Çekin

Henüz küçük yaşlarında teknolojiye merak salan 20'li yaşlarında genç bir adam. Okurlarına, eğlendirirken bilgi verme potansiyeline sahip olan biri.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu